شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
بلیت‌های هواپیما را از مراکز معتبر خریداری کنید
۱۵:۵۷ | ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
اجاره خودرو

بلیت‌های هواپیما را از مراکز معتبر خریداری کنید

پرشین خودرو: معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از مسافران نوروزی خواست تا بلیت خود را از دفاتر خدمات مسافرت هوایی معتبر و دارای مجوز خریداری کنند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری ، مرتضی دهقان در جلسه هماهنگی پروازهای نوروزی که با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، مدیران عامل شرکت های هواپیمایی، مدیران ستادی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی، فرودگاه مهرآباد و امام خمینی و دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ، نیروهای امنیتی ، فرمانده پلیس فرودگاه ها و گمرک برگزار شد بر سیاست‌ها و برنامه‌‌ریزی های صورت گرفته در این جهت و ارائه خدمات مناسب به مسافران و اطلاع‌رسانی به موقع و شفاف متناسب با دستورالعمل حقوق مسافر تأکید کرد.
وی به ارائه آمار و عملکرد بخش حمل و نقل هوایی در انجام پروازها و جابه جایی مسافر در 11 ماه گذشته اشاره کرد و افزود: در این مدت در 55 فرودگاه کشور 377 هزار و 842 نشست و برخاست صورت گرفته و 45 میلیون مسافر جابه جا شدند که به ترتیب با افزایش 7/8 درصدی در پروازهای داخلی مواجه بودیم.
دهقان تصریح کرد: همچنین در پروازهای خارجی نیز از 34 فرودگاه بین المللی 80 هزار و 47 پرواز انجام و 11 میلیون و 715 هزار مسافر جابه جا شدند که به ترتیب از رشد 9/6 درصدی برخوردار بوده است.
وی ادامه داد: امسال با توجه به تقاضای بازار با 162 فروند هواپیمای فعال افزایش بیش از 10 درصدی در پروازها خواهیم داشت.
دهقان با تاکید بر ضرورت پاسخگویی شفاف به مسافران و انتظارات شرکت های هواپیمایی گفت: دستورالعمل حقوق مسافر نیز تکلیف شرکت های هواپیمایی را مشخص کرده است و با پایبندی به شرایط مندرج در دستورالعمل بسیاری از شکایت ها کاهش خواهد یافت.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از شرکت های هواپیمایی خواست تا کلاس های نرخی خود را در سایت شرکت های خود قرار دهند و هماهنگی لازم را با نمایندگان فروش خود داشته باشند تا بالاتر از کلاس نرخی تعیین شده ازجانب شرکت ها بلیت فروخته نشود.
در این جلسه همچنین گزارشی از فعالیت های انجام شده در جهت تسهیل و خدمات رسانی بیشتر در ایام نوروز ارائه شد.

گفتنی است مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف به سامانه حقوق مسافر در سایت سازمان هواپیمایی کشوری به آدرسwww.CAO.ir مراجعه و شکایت خود را ارسال کنند.

نظر بینندگان
!
!
!