دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
وقتی چراغ خودرو هم هوشمند می‌شود
۱۳:۵۳ | ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
ایرانسل 2

وقتی چراغ خودرو هم هوشمند می‌شود

پرشین خودرو: شرکت مرسدس بنز با هوشمند کردن چراغ های خودروهای کلاس اس خود نشان داد که برنامه های مفصلی برای استفاده از فناوری های روز در تولیداتش دارد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، لامپ های دیجیتال جدید مرسدس بنز بسیار دقیق تر از هدلامپ های ال ای دی قبلی آن هستند و هر یک از آنها دارای بیش از یک میلیون پیکسل بوده و قادر به کنترل محل و زاویه نوردهی در جلوی خودرو است.

لامپ های یادشده مجهز به حسگرهایی هستند که میزان درخشش هر پیکسل از نور لامپ را مشخص می کنند و بنابراین افراد پیاده یا رانندگان خودروهای عبوری بر اثر شدت نور تابیده شده از لامپ های یادشده دچار مشکل نمی شوند و بینایی خود را از دست نمی دهند.

هدلامپ های جدید قادر به نمایش اطلاعات جاده در برابر چشمان راننده هم هستند و به عنوان مثال اگر شما در حال عبور از بخشی از جاده باشید که ساخت و ساز و بهسازی راه در آن جریان داشته باشد، دو خط از نور لامپ یادشده به گونه ای تابانده می شود که پهنای مسیر در دسترس برای راننده مشخص شود و وی بتواند بدون مشکل از مسیر موجود عبور کند.

همچنین اگر سرعت رانندگی فرد در جاده های نامناسب و صعب العبور از 30 کیلومتردر ساعت فراتر رود علامت هشداری در برابر چشمان وی نمایش داده می شود.

تحویل خودروهای مجهز به این چراغ ها به خریداران ظرف سه ماه آینده آغاز می شود و البته تعداد این خودروها محدود خواهد بود.

نظر بینندگان
!
!
!