شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
افزایش 140 درصدی سامانه دوربین های پلاک خوان سیار
۱۱:۱۲ | ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
اجاره خودرو
معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا عنوان کرد؛

افزایش 140 درصدی سامانه دوربین های پلاک خوان سیار

پرشین خودرو: معاون مبارزه با سرقت آگاهی ناجا از افزایش 140 درصدی سامانه دوربین های پلاک خوان سیار واگذار شده به استان های سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از میزان، سرهنگ رضا موذن، اظهار داشت: با توجه به اهمیت استفاده از فناوری‌های نوین در امر مبارزه و مقابله با جرایم و تخلفات، نیروی انتظامی از چند سال گذشته این مهم را در اولویت خود قرار داده است.

وی افزود: پلیس آگاهی ناجا بر همین اساس و به دنبال شناسایی تکنولوژی‌های روز دنیا برای پی جویی و کشف جرایم، ظرفیت دستگاه‌های پلاک خوان سیار خود را که در امر شناسایی و کشف خودرو‌های مسروقه و تحت تعقیب مورد استفاده قرار می‌گیرد، ارتقاء دهد.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با اشاره به دوربین‌های پلاک خوان سیار واگذار شده به استان‌های سراسر کشور، تصریح کرد: استفاده از این سامانه‌ها تا پایان امسال به میزان ۱۴۰ درصد افزایش پیدا کرد که این روند کماکان ادامه دارد؛ پیش بینی می‌شود تا نیمه اول سال ۹۷ به میزان ۳۰ درصد به ظرفیت موجود افزوده شود.

سرهنگ موذن به قابلیت و توانایی بسیار بالای دوربین‌های پلاک خوان در ارتقاء عملکرد پلیس تاکید و تصریح کرد: در ایام و مناسبت‌های خاص نظیر اربعین حسینی (ع)، تعطیلات عید نوروز و... استفاده از این سامانه از اولویت‌های مهم پلیس آگاهی است.

وی خاطرنشان کرد: این پلیس می‌تواند با به کارگیری سامانه دوربین‌های پلاک خوان در سراسر کشور از وقوع جرم جلوگیری کرده و بسیاری از ماموریت‌های خود را از این طریق ارتقاء بخشد.

معاون مبارزه با سرقت آگاهی ناجا در خاتمه گفت: پلیس آگاهی با آموزش و به کارگیری افسران زبده و کارآمد توانسته بخش مهمی از کشفیات خود را از طریق دوربین‌های پلاک خوان به دست آورد که با هدفمندی و برنامه ریزی اساسی همچون ارتباط با کارشناسان و سازمان‌های مربوطه برای پیشبرد ماموریت‌ها دستاورد‌های خوبی داشته باشد.

نظر بینندگان
!
!
!