شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۵۴ | ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
رانندگان اتوبوس‌ها زیر ذره‌بین بازرسان نامحسوس
۱۲:۵۴ | ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
اجاره خودرو
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا خبر داد؛

رانندگان اتوبوس‌ها زیر ذره‌بین بازرسان نامحسوس

پرشین خودرو: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا به بحث کنترل ناوگان حمل و نقل عمومی به خصوص اتوبوس‌ها پرداخت و گفت:‌باید با انتخاب بازرسان با لباس مبدل در داخل اتوبوس باید رفتار رانندگان را کنترل کرد.

به گزارش پرشین خودرو، سردار تقی مهری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در سیزدهمین همایش سراسری رؤسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، به گروه راهیان نور پرداخت و گفت:‌ این دسته از جوانان که در راهیان نور هستند جوانانی بشاشند که علاقمند به ارزش‌های اسلامی هستند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا تصریح کرد: برای گروه‌های راهیان نور،‌طبق توافقی که بین پلیس، سپاه و معاونت ایمنی و تأمینی سپاه پاسداران شده، قرار است که سخت‌گیری بر وسایل نقلیه آنها اعمال شده و خودروهایی بتوانند در این مناطق تردد کنند که تمام استانداردها را داشته باشند و همچنین قابلیت تردد به مناطق عملیاتی را نیز دارا باشند.

وی در خصوص ترافیک در شهرهای مسافرپذیر در ایام نوروز گفت: در شهرهایی همچون مشهد، شیراز، قم و استان‌های شمالی ترافیک را در ایام نوروز شاهدیم؛ خواهشمندیم که پلیس راهور آنها طرح‌های ترافیکی لازم را در این خصوص اتخاذ کرده تا تسهیل در عبور و مرور را در معابر درون و برون‌شهری شاهد باشیم.

عالی‌ترین مقام راهنمایی و رانندگی کشور ادامه داد:‌رسیدگی سریع به تصادفات و هماهنگی با بیمه برای پرداخت خسارت‌ها از جمله موارد دیگری است که در کمیته ویژه نوروز پیش‌بینی شده است.

وی به آمار ده ماهه امسال پرداخت و گفت: بیش از 13 هزار و 870 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا تصریح کرد: نسبت به سال گذشته حدود نیم درصد فوتی‌ها در داخل بیمارستان افزایش یافته که برنامه‌ریزی‌های لازم در این خصوص انجام شود. حدود 58 درصد فوتی‌ها در اثر تصادفات، به واسطه ضربه به سر بوده است.

سردار مهری در خصوص ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: در بحث کنترل ناوگان حمل و نقل عمومی به خصوص اتوبوس‌ها باید با انتخاب بازرسین با لباس مبدل در داخل اتوبوس نسبت به کنترل رفتار راننده اقدام کرد، البته سامانه سپهتن نیز در این زمینه بسیار خوب عمل کرده است.
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!