دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
کاهش شور و نشاط خیابان ولیعصر با راه اندازی اتوبوس های تندرو
۱۳:۱۲ | ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
ایرانسل 2

کاهش شور و نشاط خیابان ولیعصر با راه اندازی اتوبوس های تندرو

پرشین خودرو: قائم مقام معاونت برنامه ریزی شهرداری تهران گفت: یک طرفه شدن و راه اندازی سامانه اتوبوس های تندرو در خیابان ولیعصر رونق، شور و نشاط در این خیابان را کاهش داده است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، امیر آریازند قائم مقام معاونت برنامه ریزی شهرداری تهران در نشست تخصصی خیابان ولیعصر در سازمان حفاظت میحط زیست گفت: خیابان ۱۸ کیلومتری ولیعصر که تاریخ و فرهنگ پایتخت را از میدان راه آهن تا میدان تجریش می توان در آن مرور کرد، طولانی ترین خیابان خاورمیانه است که نزدیک به ۱۰۰ سال پیش یکی از دل انگیزترین تفرج گاه های مردم در دارالخلافه به حساب می آمد.

وی افزود: از سال ۱۳۲۰ ابتدا خودروی متفقین و سپس مردم از این جاده عبور کرد اما سال ها گذشت تا این جاده به خیابان تبدیل شد، اکنون سال ها است که این خیابان با زوزه ارابه های آهنی شهرداری و خس خس نفس های تنگ شده چنارهای آن خو گرفته و همزیستی به ناچار مسالمت آمیزی را با جانوران موذی در پیش گرفته است.

آریازند به یک طرفه شدن خیابان ولیعصر اشاره کرد و گفت: یک طرفه شدن و راه اندازی سامانه اتوبوس های تندرو در خیابان ولیعصر رونق، شور و نشاط در این خیابان را کاهش داده و امروز می خواهیم با همکاری یکدیگر و با کمک جوانان خلاق و مجهز به دانش روز، بار دیگر عطر و طعم زندگی را در این خیابان جاری کنیم.

وی با اشاره به اینکه ظاهر و حسی که فضاهای شهری ایجاد می کنند، تاثیرات مهمی بر رفتار دارند افزود: باید به این نکته توجه کرد که چرا برخی شهرهای خاص در نوک پیکان نوآوری های فرهنگی یا اقتصادی قرار دارند.

قائم مقام معاونت برنامه ریزی شهرداری تهران اظهار کرد: عقلانیت حکم می کند شهرها مرکز خلاقیت و سرزندگی باشند و هنر پیشرفته، فناوری، دانش و سیاست از آن ها نشات بگیرد، وجود تحرک اجتماعی در شهر و خیابان خواب هایی که برای زنده ماندن در میان زندگی شهری از هم گسیخته با مرگ دست و پنجه نرم می کنند از جمله ویژگی های شهرنشینی در دوره مدرن است.

آریا زند ادامه داد: شهرها سرچشمه فرصت های کار، ثروت و قدرت هستند و دنیای اجتماعی آنها همواره افکار، خوراک، موسیقی و مدهای جدید خلق می کنند.

وی گفت: خیابان ولیعصر از دیرباز شاه رگ حیاتی شهر تهران بوده و در روزگاری نه چندان دور پیوند دهنده محروم ترین و برخوردارترین بافت های شهری در تهران بود اما در چند دهه گذشته به حلقه وصل و نخ تسبیح بخش های مهمی از بافت های مسکونی، اداری، تفریحی، گردشگری و اقتصادی پایتخت تبدیل شده است.

نظر بینندگان
!
!
!