سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
اعلام رقم قرارداد قطعه سازان برای تولید قطعات پژوهای جدید
۱۵:۴۳ | ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
ایرانسل 2
ایران خودرو، دوست قطعه سازان است؛

اعلام رقم قرارداد قطعه سازان برای تولید قطعات پژوهای جدید

پرشین خودرو: گروه صنعتی ایران خودرو، قراردادهایی جمعا به مبلغ 25هزار میلیارد ریال با سازندگان قطعات و مجموعه های خودرویی کشور برای تولید قطعات محصولات جدید پژو بسته است.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، حسین نجاری مدیرعامل شرکت ساپکو، با بیان این مطلب گفت: 70 قطعه ساز داخلی طرف قرارداد ایران خودرو برای تولید قطعات خودروهای پژو 2008 و 301 هستند.

به گفته وی، پیش تر نزدیک به 90 درصد قطعات خودرو از سوی ایران خودرو تولید می ‌شد اما امروز 75 تا 80 درصد تولیدات خودروسازان بزرگ کشور وابسته به قطعه سازی است و باید بگویم حدود 70 درصد کیفیت خودرو به زنجیره تامین آن مربوط می شود.

نجاری در ادامه از تکنولوژی قدیمی برخی شرکت‌های قطعه‌ سازی داخلی انتقاد کرد و افزود: با توجه به روند تغییرات تکنولوژی، قطعه‌سازان نیز باید در فرایندهای تولید خود تغییرات اساسی ایجاد کنند. در حال حاضر تکنولوژی تولید خودرو در دنیا به سمت محصولات برقی در حال پیشرفت است و در این شرایط، پیش بینی می شود قطعه‌سازان داخلی کشور ظرف 5 سال آینده دچار مشکلاتی خواهند شد.

مدیرعامل ساپکو تاکید کرد: قطعه‌سازان داخلی باید توجه بیشتری به طراحی، مهندسی و تحقیقات در مسیر فعالیت های خود داشته باشند و در این بخش سرمایه گذاری کنند.

وی در پایان با بیان اینکه دریافت مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان مهم است اما نه به اندازه موضوع بقای صنعت قطعه‌سازی، خاطرنشان کرد: متاسفانه باید بگویم که تجهیزات 20 سال پیش بخش عمده ای از قطعه‌سازان، جوابگوی نیاز فعلی صنعت خودروسازی نیست.

نظر بینندگان
!
!
!