سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
طلب قطعه سازان از خودروسازان 80000 میلیارد ریال است
۱۶:۰۴ | ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
ایرانسل 2
سخنگوی انجمن قطعه سازان:

طلب قطعه سازان از خودروسازان 80000 میلیارد ریال است

پرشین خودرو: سازندگان قطعات و مجموعه های خودرویی کشور حدود 80هزار میلیارد ریال از خودروسازان داخلی کشور طلب دارند.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، فرهاد به ‌نیا سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو، با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر ایران خودرو طلب قطعه‌سازان را حداکثر 4 ماهه پرداخت می‌کند اما این مدت برای سایپا بیشتر از 4 ماه است!
وی محدود بودن سقف اعتبارات پرداختی به قطعه ‌سازان داخلی را از جمله مشکلات این صنف و صنعت عنوان و بیان کرد: تاکنون برای حل این موضوع اقداماتی صورت گرفته است و متاسفانه باید بگویم که از مسیر شورای پول و اعتبار هم در این خصوص به نتیجه ‌ای نرسیده ایم.
به نیا برای بقای صنعت قطعه سازی و قطعه سازان، بر لزوم جلوگیری از افزایش قیمت مواد اولیه تولید قطعات از سوی دولت تاکید کرد و افزود: چنانچه وزارت صنعت و شورای رقابت نمی‌توانند راهکاری برای مدیریت قیمت مواد اولیه داشته باشند، اجازه دهند که قیمت خودرو نیز آزاد شود.

قطعه سازان مخالف طرح جداسازی وزارت صنعت هستند
سخنگوی انجمن قطعه سازان ایران اضافه کرد: در تمام دنیا، دولت‌ها سعی می‌کنند خود را کوچک کنند و متاسفانه زمزمه هایی مبنی بر طرح جداسازی وزارت صنعت، معدن و تجارت به گوش می رسد که می‌تواند مشکلات زیادی برای فعالیت اقتصادی کشور به وجود آورد.
به گفته وی، چنانچه جداسازی وزارت صنعت تحقق یابد به عنوان نمونه در صنعت خودروسازی مشخص نیست که موضوع سیاست گذاری برای صادرات خودرو و در نهایت تولید خودرو و ... برعهده کدام وزارتخانه خواهد شد و این امر سبب سردرگمی بیشتر فعالان این صنعت و مردم خواهد شد.

نظر بینندگان
!
!
!