جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
آغاز به کار سامانه ملی امداد خودرو از سال آینده
۰۰:۳۹ | ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
اجاره خودرو
/گزارش خبری/سال آینده با امدادهای غیر مجاز برخورد می شود؛

آغاز به کار سامانه ملی امداد خودرو از سال آینده

پرشین خودرو: آئین‌نامه اجرایی تدوین شده که مدیریت شرکت‌های امدادخودرو به وزارت صنعت، معدن و تجارت که متولی آن است باز گردد تا با رفع خلأ قانونی تخلفات و سودجویی موجود از بین برود.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، در مراسم آغاز طرح خدمات و امداد نوروزی گروه خودروسازی سایپا که در هتل المپیک برگزار شد، پناهی مدیر امداد خودروی سایپا ضمن بیان این مطلب گفت: شرکت‌های متفرقه امدادخودرویی به دلیل نداشتن آموزش‌های لازم، ابزار مخصوص، قطعات استاندارد و دستگاه عیب یاب صرفا به حمل خودرو می‌پردازند که البته به دلیل رعایت نکردن استانداردها باعث صدمه دیدن خودرو می‌شوند.

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر سودجویانی هستند که با مشتریان تماس می‌گیرند و اعلام می‌کنند که اگر خدمات امدادی ما را خریداری نکنید گارانتی خودروی شما باطل می‌شود. به عنوان مثال یکی از شرکت‌های امدادخودروی متفرقه با یکی از اپراتورهای تلفن همراه قرارداد بسته و اعلام کرده که خدمات رایگان امدادی ارائه می‌دهد اما از روزی که مشترک تلفن همراه با ارسال پیامک وارد سامانه آنها می‌شود روزانه ۸۰۰ تومان هزینه برای مشترک تلفن همراه منظور می‌شود. در حالیکه خود مشترک از این موضوع اطلاع ندارد.

مدیرعامل امدادخوردوی سایپا تصریح کرد: برای جلوگیری از این تخلفات با نهادها و سازمان‌هایی چون وزارت راه، وزارت صنعت و نهاد ریاست جمهوری وارد مذاکره شده‌ایم تا خلأهای قانونی موجود را برطرف کنیم ودر این رابطه آئین‌نامه اجرایی تدوین شده تا مدیریت شرکت‌های امدادخودرو به وزارت صنعت باز گردد.

وی خاطرنشان کرد: یک سامانه ملی نیز در حال طراحی است تا تمام مصرف کنندگان خودرو از طریق آن به شرکت امدادخودروی تخصصی مربوطه مرتبط شوند و به صورت ایمن از خدمات امدادی استفاده کنند.

نظر بینندگان
!
!
!