چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
طوفان خورشیدی در راه است
۱۳:۲۱ | ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
ایرانسل 2

طوفان خورشیدی در راه است

پرشین خودرو: دانشمندان تخمین می‌زنند امروز یک طوفان خورشیدی با زمین برخورد کند. در نتیجه این برخورد سیستم‌های جی‌پی‌اس و پرواز با اختلال مواجه می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه، یک طوفان خورشیدی به سمت زمین درحال حرکت است و احتمالا امروز با زمین برخورد کند. این تندباد می‌تواند ماهواره‌ها را از کار بیندازد، در برق رسانی اختلال ایجاد کند و به نمایشی از نور‌های عجیب در قطب شمال منجر شود.

این طوفان هفته گذشته و پس از انفجاری در اتمسفر خورشید به وجود آمد. در نتیجه این انفجار ذرات شعله‌های خورشیدی باردار شدند و اکنون آن‌ها به سمت زمین در حال حرکت هستند.

با رسیدن طوفان خورشیدی به زمین ترک‌هایی در حوزه مغناطیسی زمین به وجود می‌آید. برخی دانشمندان معتقدند این ترک‌ها هرسال بین ۲۰ مارس تا ۲۳ سپتامبر به وجود می‌آیند.

ترک‌های مذکور حفاظ طبیعی زمین در برابر ذرات باردار را ضعیف می‌کنند. همچنین سیستم‌های جی پی اس و پرواز‌های تجاری را در برابر تندباد‌ها قرار می‌دهند. از سوی دیگر این ترک‌ها سبب می‌شوند در قطب شمال نور‌های خارق العاده‌ای در آسمان ظهور کند این نور در بخش‌هایی از اسکاتلند، شمال انگلیس و شمال آمریکا قابل مشاهده است.

نظر بینندگان
!
!
!