شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
ب‌.ام‌.و مدل Z4 جدید را به زودی معرفی می کند+تصویر
۱۶:۰۸ | ۱۳۹۶/۱۲/۲۴

ب‌.ام‌.و مدل Z4 جدید را به زودی معرفی می کند+تصویر

پرشین خودرو: تویوتا در نمایشگاه خودرویی ژنو 2018 اجازه داد تا اولین نگاه‌ها را به خودروی مسابقه‌ای سوپرای گازو بیندازیم، اینک ب‌.ام‌.و برنامه‌ای مشابه را برای برادر سوپرا یا همان z4 در نظر دارد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از "اتونیوز"، این خودرو در تابستان سال جاری در یک رویداد به تنهایی معرفی خواهد شد و تنها چند ماه بعد می‌توانیم این خودرو را با آب و تاب در نمایشگاه خودرویی پاریس ببینیم. اکتبر نیز زمان مناسبی است تا یکی از نسخه‌های واقعی این خودرو را در جهان برانند.
 

 

یکی از مدیران داخلی ب‌.ام‌.و در این خصوص گفت: با وجود اینکه z4 های جدید در نمایشگاه بزرگی مانند پاریس 2018 به نمایش درمی‌آیند، برنامه داریم آن را به شکلی انحصاری و جداگانه و قبل از رویداد پاریس معرفی‌ کنیم.
 

سوپراهای تویوتا تنها در قالب یک کوپه ارائه می‌شوند اما z4 ب‌.ام‌.و از این لحاظ با این خودروهای تمایز زیادی دارند. خودروهای .z4 تنها به شکل رودستر ارائه خواهند شد. z4 جدید در لیگ جگوار "اف- تایپ"، مرسدس بنز SLC، پورشه باکستر 718 قرار می‌گیرد و همتای ژاپنی آن یعنی سوپرا باید بتواند از پس پورشه کیمن 718 برآید.
 

موتور Z4 در دو مدل 4 یا 6 سیلندر ساخته می‌شود. نسخه‌های پایه خودرو با یک موتور 2 لیتری با خروجی تقریبی 200 اسب‌بخار مجهز می‌شوند و احتمالا در خارج از آمریکا عرضه خواهد شد.
 

 

در کشورهای آمریکای شمالی احتمالا یک نسخه 2 لیتری با توان 250 اسب‌بخار ارائه می‌شود. یک موتور توربوشارژ 3 لیتری و قدرتمندتر نیز در این خودرو مورد استفاده قرار خواهد گرفت که براساس شایعات قدرت آن به 340 تا 390 اسب‌بخار می‌رسد.
 

البته این نکته که تمام ب‌ام‌و Z4 ها دوکلاچه با گیربکس خودکار ارائه می‌شوند، یا آلمان‌ها تلاش دارند برای حفظ هویت خود و فاصله از تویوتا نسخه‌های دستی را نیز با Z4 سامانه انتقال قدرت دستی را عرضه کنند در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

نظر بینندگان
!
!
!