یكشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۵۵ | ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
آغاز به کار تاکسی‌های پرنده در نیوزیلند
۱۱:۵۵ | ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
اجاره خودرو

آغاز به کار تاکسی‌های پرنده در نیوزیلند

پرشین خودرو: کشور نیوزیلند قرار است به زودی از خدمات تاکسی‌های پرنده بهره ببرد،‌تاکسی‌هایی تمام برقی و خودران که از توانایی عمودپروازی برخوردار است.

براساس گزارش نیویورك تایمز،‌كیتی هاوك شركت تولید كننده خودروهای پرنده كه لری پیج یكی از بنیانگذاران شركت گوگل حامی شخصی مالی آن به شمار می‌رود،‌در ماه آوریل سال 2017 اولین تصاویر از نمونه اولیه تاكسی‌های پرنده خود را در حین پرواز به نمایش گذاشت.
 

اكنون به نظر می‌رسد نسخه نهایی این خودروی پرنده به زودی در آسمان‌های نیوزیلند به پرواز درخواهد آمد زیرا براساس گزارش‌ها این شركت طی ماه‌های گذشته پروازهای آزمایشی مخفیانه‌ای انجام داده‌است و در 13 مارس 2018 نیز نسخه‌ای دیگر از این خودرو را به همراه تصاویر پرواز آن به جهان نشان داد.

این خودرو تمام برقی است و به منظور انجام پروازهای كوتاه میان‌شهری با میدان پرواز 100 كیلومتر و حداكثر سرعت 150 كیلومتر بر ساعت طراحی شده‌است. برای به پرواز درآوردن این خودرو به باند پرواز نیازی نیست و خودرو می‌تواند به صورت عمودی از روی زمین برخواسته و فرود بیاید. همچنین حركت دادن آن به خلبان نیاز ندارد زیرا كاملا خودران است.

این خودرو كه شركت كیتی هاوك آن را كورا نامیده قرار است به عنوان تاكسی مورد استفاده قرار گیرد. این شركت اعلام كرده درحال همكاری با دولت نیوزیلند استتا بتواند تاكسی‌های پرنده را تجاری كند و هدف این است كه طرح تاكسی‌های پرنده تا سه سال آینده اجرایی شود.
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!