شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۳۵ | ۱۳۹۰/۱۱/۰۷
پژو و فیات ادغام شود
۱۲:۳۵ | ۱۳۹۰/۱۱/۰۷
اجاره خودرو

پژو و فیات ادغام شود

پرشین خودرو: خبرگزاری رویترز در گزارشی بر لزوم ادغام دو شركت خودروسازی فیات و پژو با یكدیگر تاكید كرد.

به گزارش «پرشین خودرو»، رویترز نوشت: دو گروه خودروسازی پژو سیتروئن فرانسه و فیات ایتالیا در حال حاضر با رقیبی سرسخت به نام گروه خودروسازی فولكس واگن آلمان روبرو هستند كه این گروه قصد دارد تا چند سال دیگر به بزرگترین خودروساز جهان تبدیل شود. این در شرایطی است كه پژو و فیات هر یك هم‌اكنون با مشكلات زیادی دست و پنجه نرم می‌كنند كه البته وضعیت پژو بدتر از فیات است.

پژو و فیات اگر هرچه زودتر فكری به حال خود نكنند ممكن است در آینده نزدیك حتی سهمشان را در بازار اروپا به فولكس واگن واگذار كنند.

فیلیپ هوچوییس، تحلیل‌گر موسسه UBS در لندن در این باره گفت: پژو به افزایش حجم تولیدش نیاز دارد. این نیازی بوده كه از مدتها پیش احساس می‌شد، اما در حال حاضر این نیاز بسیار جدی شده است.

از سوی دیگر گروه فولكس واگن قصد دارد میلیاردها یورو در كارخانه‌هایش در سراسر جهان سرمایه‌گذاری كند. این در حالی است كه پژو سیتروئن به دلیل بحران مالی مجبور به تعدیل نیروی گسترده شده است.

كارشناسان اعتقاد دارند با ادغام پژو و فیات بسیاری از هزینه‌های آنها در حوزه‌های طراحی و تولید كاهش یافته و میزان رقابت پذیری محصولات این دو شركت در بازار افزایش خواهد یافت.

چندی پیش نیز سرجیو مارچیونه، مدیرعامل شركت فیات بر لزوم ادغام دو غول خودروسازی اروپا تاكید كرد. او اگرچه بعدا هرگونه مذاكره بین فیات و پژو را با محوریت موضوع ادغام تكذیب كرد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ادغام
نظر بینندگان
!
!
!