سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۲۴ | ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
جاده های قزوین پرترددترین جاده های کشور بودند
۱۰:۲۴ | ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
اجاره خودرو

جاده های قزوین پرترددترین جاده های کشور بودند

پرشین خودرو: رئیس پلیس راه استان قزوین گفت: براساس‌ اطلاعات دوربین ‌های نظارت تصویری و سامانه‌ هوشمند تردد، از 24 اسفند ماه گذشته تا یکم فروردین ماه جاری با عبور 7 میلیون دستگاه خودرو، این استان پرترددترین جاده های کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش پرشین خودرو،سرهنگ نصرالله بیگلری روز جمعه اظهار داشت: در عین حال ترافیک در لاین شمالی آزادراه های قزوین - کرج، قزوین - رشت و قزوین - زنجان از 27 اسفند ماه گذشته تا امروز همچنان سنگین و نیمه سنگین گزارش شده است.

به گفته وی، براساس آمارهای موجود، تا دومین روز از تعطیلات نوروزی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 17 درصدی حجم سفرها و 18 درصدی افزایش سوخت روبرو بوده ایم.

سرهنگ بیگلری در ادامه، بیشترین علت حوادث منجر به فوت و جرحی در جاده های استان را توجه نکردن به جلو از سوی رانندگان دانست و گفت: به رانندگان توصیه می شود به ازای هر 2ساعت رانندگی حداقل 20 دقیقه را به استراحت بپردازند.

وی ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن زمان بازگشت مسافران از تعطیلات نوروزی و آغاز موج دوم سفرها، از فردا مسیرها رفت و برگشت آزادراه های استان با حجم ترافیک سنگین و نیمه سنگین روبرو خواهد شد.

وی، رعایت فاصله طولی با خودرو مقابل، بستن کمربند ایمنی برای همه سرنشینان، صحبت نکردن با تلفن همراه و سرنشینان خورو هنگام رانندگی، همکاری با عوامل پلیس راه مستقر در سطح جاده ها و رعایت سرعت مجاز را به رانندگان توصیه کرد.

همزمان با آغاز طرح ترافیک نوروزی از 24 اسفند ماه گذشته پلیس راه استان در قالب 74 تیم گشت خودرویی به همراه 28 دستگاه دوربین سیار جاده ای و 60 دستگاه دوربین لیزرگان نسبت به ثبت تخلفات رانندگی اقدام کرده است.

استان قزوین دارای 217 کیلومتر آزادراه، 292 کیلومتر بزرگراه، 253 کیلومتر راه اصلی و 563 کیلومتر راه فرعی است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!