چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸
پرشین خودرو
۱۰:۵۷ | ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
افزایش 6.7 درصدی تردد در راه های برون شهری
۱۰:۵۷ | ۱۳۹۷/۰۱/۰۳
اجاره خودرو

افزایش 6.7 درصدی تردد در راه های برون شهری

پرشین خودرو: براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی و سامانه‌های تردد شمار مرکز مدیریت راه های کشور، رفت و آمد خودروها در راه های برون شهری در 24 ساعت گذشته نسبت به روز قبل از آن 6.7 درصد افزایش یافت.

به گزارش پرشین خودرو، براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 2 هزار و 172 تردد شمار فعال در راههای برون‌ شهری، در این مدت سهم وسایل نقلیه سنگین 5.3 درصد، اوج تردد بین ساعات 18 تا 19و کمترین تردد بین ساعات 3 تا 4 صبح انجام شده و هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب ‌تری را برای سفر انتخاب کنند.
در 24 ساعت گذشته آزادراه کرج - قزوین، آزادراه تهران - کرج، آزادراه کرج - تهران، آزادراه قزوین - کرج، آزادراه تهران - قم، تهران - پاکدشت، آزادراه قم - تهران، امامزاده هاشم - رشت، تهران - شهریار و پاکدشت - تهران بیشترین تردد را به خود اختصاص دادند.

** ممنوعیت تردد به دلیل مداخلات جوی
محور رامیان - اولنگ - شاهرود، واقع در استان های گلستان و سمنان و محور فرعی شمشک - دیزین، واقع در استان های البرز و تهران، تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود خواهد بود.
محور فرعی گنجنامه - تویسرکان، واقع در استان همدان و محور سی سخت - نورآباد (سمیرم)، واقع در استان های کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی همچنان مسدود است.
به گزارش مرکز مدیریت راه های کشور، در حال حاضر به ‌استثنای محورهای مسدود،‌ مابقی راه های کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.
با توجه به آغاز سفرهای نوروزی از 24 اسفند ماه سال 96 مرکز مدیریت راه های کشور ‌محدودیت هایی در برخی از محورهای برون شهری اعلام کرده است.
1 - عبور و مرور انواع موتور سیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراهها و بزرگراهها ، محورهای کرج - چالوس، هراز، فیروزکوهو سایر محورهایی که ضرورت ایجاب نماید ممنوع است.
2 - در تمامی محورهای برون شهری که در ایام فوق ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون اعمال می گردد، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا از این امر مستثنی بوده و ممنوعیت تردد این قبیل وسایل نقلیه فقط در راههایی اعمال می گردد که مقررات یکطرفه شدن عبور و مرور در آنها اجرا می شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.
3 - تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در روز 13 فروردین ماه 97 در تمام محورهای برون شهری کشور ممنوع خواهد بود.
4 - تردد کامیون های حامل کود شیمیایی در ایام تعطیلات نوروزی در روزهای 4 ، 5 ، 12 و 13 فروردین ماه سال جاری با رعایت مقررات و ضوابط در جاده های سراسر کشور به جز محورهای هراز و کندوان بلامانع است.

نظر بینندگان
!
!
!