جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۳ | ۱۳۹۰/۱۱/۰۸
نیسان، رقبای ژاپنی اش را جا گذاشت
۱۰:۰۳ | ۱۳۹۰/۱۱/۰۸
اجاره خودرو

نیسان، رقبای ژاپنی اش را جا گذاشت

پرشین خودرو: شرکت خودروسازی هوندای ژاپن اعلام کرد میزان تولید جهانی این شرکت در سال گذشته با افت چشمگیر 20 درصدی روبرو شده است.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فرانس پرس، شرکت هوندا موتورز سومین خودروساز بزرگ ژاپن در گزارشی افزود میزان تولید جهانی این شرکت در سال گذشته با افت چشمگیر 20 درصدی روبرو شده است.

بر اساس این گزارش میزان تولید خودروهای این شرکت طی سال 2011 به کمتر از 2.91 میلیون دستگاه رسیده است که نسبت به سال قبل از آن 20.2 درصد کاهش داشته است.

بر این اساس میزان تولید شرکت تویوتای ژاپن نیز طی سال گذشته به 7.86 میلیون دستگاه رسیده است که نسبت به سال 2010 بیش از 8.2 درصد کاهش داشته است.

به این ترتیب تویوتا جایگاه خود را به عنوان بزرگترین خودروساز جهان از دست داده است. نیسان تنها شرکت خودروسازی ژاپنی بوده است که طی سال گذشته علی رغم وقوع زلزله و سونامی در ژاپن و سیل بی سابقه در تایلند توانسته میزان تولید خود را افزایش دهد.

این گزارش حاکی است میزان تولید نیسان سال گذشته با 14.3 درصد رشد نسبت به سال 2010 به بیش از 4.63 میلیون دستگاه رسیده است.

میزان فروش جهانی این شرکت نیز به رکورد جدید 4.67 میلیون دستگاه رسیده است. میزان تولید شرکت میتسوبیشی چهارمین خودروساز بزرگ ژاپن نیز سال گذشته با 2.8 درصد کاهش به 1.14 میلیون دستگاه رسیده است.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ژاپن
نظر بینندگان
!
!
!