شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۵ | ۱۳۹۷/۰۱/۰۷
 خواب آلودگی در جاده ها همچنان حادثه آفرین است
۱۱:۲۵ | ۱۳۹۷/۰۱/۰۷
اجاره خودرو
رئیس پلیس راه راهور:

خواب آلودگی در جاده ها همچنان حادثه آفرین است

پرشین خودرو: رئیس پلیس راه راهور نیروی انتظامی اعلام کرد: خستگی و خواب آلودگی در جاده ها همچنان حادثه آفرین است و قربانی می گیرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازایرنا،سردار محمدحسین حمیدی افزود: می توان از بروز بسیاری از تصادفات جاده ای پیشگیری کرد در حالی که بارها گفته شده با خستگی رانندگی نکنید اما متاسفانه برخی به این مساله توجهی ندارند و همچنان عامل انسانی، خستگی و خواب آلودگی باعث بروز حوادث ناگوار جاده ای در ایام نوروز می شود.

وی ادامه داد: از آن جایی که برخی از راه ها دو طرفه نیست، عامل خستگی و خواب آلودگی در این جاده ها منجر به تصادفات دلخراشی می شود از سوی دیگر سبقت به غیرمجاز و انحراف به چپ، عجله و شتاب از دیگر عوامل انسانی موثر در تصادفات جاده ای است.

وی به رانندگان توصیه کرد از سبقت غیرمجاز، سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ به دلیل پر حجم بودن رفت و آمد جاده ها، اجتناب کرده و در رانندگی صبر و حوصله داشته باشند تا سفری ایمن و بدون هیچ گونه حادثه ای را پشت سر بگذرانند.

سردار حمیدی همچنین از رانندگان خواست، قوانین راهنمایی و رانندگی را جدی گرفته و آن را رعایت کنند.

رئیس پلیس راه راهور نیروی انتظامی به وضعیت جاده های کشور اشاره کرد و گفت: اکثر راه های کشور پرحجم است بویژه راه های کوهستانی که ضرورت دارد رانندگان در صورت تردد در این مسیرها، نکات ایمنی را رعایت کرده و از عجله و شتاب جدا پرهیز کنند.

سردار حمیدی افزود: امسال همچون سال های گذشته ترافیک راه های چالوس، فیروزکوه و گلستان بسیار پرحجم بوده و لازم است هموطنان زمان های رفت و برگشت خود را بویژه در این مسیرها برنامه ریزی کرده و در صورت ترافیک با صبوری رانندگی کنند.

سهم تصادفات از نوع واژگونی ناشی از خستگی و خواب آلودگی در نوروز امسال افزایش یافته است به گونه ای که موارد آن در روز اول فروردین به 47 درصد رسید.

نظر بینندگان
!
!
!