دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
تولید خودروهای ایرانی در کشورهای دیگر فعال شده است
۱۱:۵۱ | ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
ایرانسل 2
وزیر صنعت، معدن، تجارت:

تولید خودروهای ایرانی در کشورهای دیگر فعال شده است

پرشین خودرو: وزیر صنعت، معدن، تجارت، سطح تولید خودروهای ایرانی توانسته در کشورهای دیگر نیز فعال شده و صادرات صنعتی کشور را در این حوزه افزایش دهد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از سازمان توسعه و تجارت، محمد شریعتمداری در دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی، بازرگانی، علمی و فنی جمهوری اسلامی ایران و ازبکستان گفت: ایران و ازبکستان تاریخ بسیار عمیقی در گذشته داشته‌اند و فرهنگ و زبان مشترک دارایی‌های بسیار با ارزش است و تاریخ مشترک مایه افتخار دو کشور است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در سال گذشته همچنین بیش از ۵۰ میلیارد دلار کالا از کشورهای دیگر وارد کرده‌ایم و با محاسبه صدور و ورود خدمات مجموعه مبادلات ایران با سایر کشورها نزدیک به سالانه ۲۰۰ میلیارد دلار است و طبیعتا چنین کشوری با چنین خصوصیاتی می تواند شریک تجاری خوبی برای ازبکستان باشد.
 
وی گفت: در حوزه صنعتی ایران دارای توانایی های خوبی است و در حوزه صنایع پتروشیمی پیشرفت های خوبی بدست آورده ایم که می تواند مورد بهره برداری همه همسایگان باشد و در حوزه تولید خودروهای سنگین سبک از حدود یک میلیون ۵۰۰ هزار دستگاه در سال عبور کردیم و در صنایع پایه‌ای مثل فولاد کشور ما در جایگاه بسیار خوبی در جهان است.
 
شریعتمداری اظهار داشت: در زمینه تولید مصالح ساختمانی در حدود ۱۲۰ صنعت در کشور ما فعال است و در حوزه صنایع خانگی و برق و الکترونیک پیشرفت های خوبی داریم و صنایع دارویی ایران امسال جایگاه بسیار خوبی پیدا کرده است.
 
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: ۹۶ درصد مصرف داخلی داروی کشوری را در داخل تولید می کنیم و علاوه بر صادرات دارو به کشورهای همسایه، در کشورهای همسایه هم دارو تولید می کنیم.
 
وی افزود: خط تولید خودروهای ایرانی هم در بعضی کشورهای همسایه ایجاد شده و ایران در مجموع طی سال های اخیر موفق شده است رشد منفی صنعتی خود را در سال های گذشته به یک رشد مستمر تبدیل کند.
 

نظر بینندگان
!
!
!