سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
البرز در رتبه نخست ترددهای جاده‌ای نوروز امسال
۲۳:۵۰ | ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
ایرانسل 2
/گزارش خبری/

البرز در رتبه نخست ترددهای جاده‌ای نوروز امسال

پرشین خودرو: مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: با ثبت بیش از 35 میلیون تردد خودرو از محورهای مواصلاتی البرز در ایام نوروز این استان دررتبه نخست ثبت ترددهای جاده‌ای قرار گرفت.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، مهرداد جهانی اظهار کرد: در طول طرح نوروزی بیش از 35 میلیون و 318 هزار و 63 تردد توسط 44 دستگاه تردد شمار در محورهای مواصلاتی استان ثبت شد که این آمار افزایش 5.8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد.

وی به جابجایی 136هزار و 844 مسافر از طریق ناوگان حمل ونقل عمومی اشاره کرد و افزود: این مسافران طی 8326 سفر شامل 6078 سرویس ناوگان اتوبوسی، 1978 سرویس ناوگان مینی بوسی و سواری کرایه جابجا شده‌اند.

جهانی افزود: همچنین در این ایام تعداد 4004 مسافر توسط 91 دستگاه اتوبوس درقالب کاروان‌های راهیان نور از استان به مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس اعزام شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد افزایش نشان می‌دهد.

این مسئول تصریح کرد: در بخش راهداری نیز از آغاز این طرح بیش از 200 نفر پرسنل راهداری به همراه 35 دستگاه ماشین سبک و 85 دستگاه انواع ادوات نیمه سنگین و سنگین راهداری، در قالب 13 راهدارخانه ثابت و سیار، 16 پایگاه راهداری نوروزی و 25 اکیپ راهداری در محورهای مواصلاتی استان جهت خدمات رسانی به مسافران حضور داشتند و به مسافران خدمات رسانی کردند.

وی خاطرنشان کرد: قبل از شروع طرح تعطیلات نوروزی به منظور فراهم کردن شرایط سفر ایمن تر برای مسافران، بهسازی محورهای ارتباطی استان از جمله انجام عملیات خط کشی ویژه نوروز به میزان بیش از 500 کیلومتر-باند، لکه گیری رویه‌های آسفالتی و روکش آسفالت به میزان بیش از 5000 متر مربع، تعمیر و مرمت مستمر انواع گاردریل به میزان بیش از 500 شاخه، نصب 400 عدد انواع تابلو مسیرنما جهت آشکار سازی نقاط پرحادثه، نصب 2000 عدد نیوجرسی، لق گیری محور کرج- چالوس و تعمیر و مرمت سیستم روشنایی راه وتونل انجام شد.

جهانی، بهره برداری از 6 دستگاه دوربین نظارت تصویری منصوب در تونل کندوان در محورکرج - چالوس و راه اندازی سامانه 141 با ظرفیت پاسخگویی به 240 تماس همزمان را از دیگر اقدامات انجام شده جهت مدیریت سفرهای نوروزی ذکر کرد.

نظر بینندگان
!
!
!