شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
صنعت خودروبایدبه صورت واقعی خصوصی شود
۱۳:۲۱ | ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
رئیس کمیسیون ویژه اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس،

صنعت خودروبایدبه صورت واقعی خصوصی شود

پرشین خودرو: رئیس کمیسیون ویژه اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس، گفت: صنعت خودروسازی باید از حالت انتقالی خارج و به‌صورت واقعی خصوصی شود همچنین ساختار مالی، مدیریتی و فنی آن تغییر کند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازخانه ملت، حمیدرضا فولادگر در خصوص وضعیت صنعت خودروسازی کشور، اظهار داشت: صنعت خودروسازی کشور باید یک استراتژی مدون داشته باشد، البته در حال حاضر ممکن است هر شرکتی استراتژی خاصی برای خود داشته باشد، اما باید کل صنعت بر اساس یک استراتژی میان مدت و بلند مدت حرکت کند.

رئیس کمیسیون ویژه اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تولیدکنندگان باید مشخص کنند در برنامه 5 و 15 ساله قصد دارند چه خودرویی و با چه کلاس کیفی و قیمتی را تولید کنند، گفت: باید سبد سوخت مصرفی تولیدات نیز مشخص باشد و در حال حاضر بحث خودروهای هیبریدی و برقی نیز مطرح است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه صنعت خودروی کشور باید اصلاح ساختار داشته باشد و از وضعیت شبه دولتی موجود خارج شود، عنوان کرد: صنعت خودرو سازی کشور باید رقابت‌پذیر شود که با کیفیت، قیمت و خدمات پس از فروش محصولات ممکن است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در خصوص اینکه آیا این امیدواری وجود دارد تا شاهد خصوصی‌سازی واقعی در صنعت خودروسازی کشور باشیم، اظهار داشت: همیشه بر این موضوع تاکید داشته‌ایم‌ که خصوصی سازی در این صنعت اجرا شود.

رئیس کمیسیون ویژه اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، در پایان با تاکید بر اینکه در شرایطی که بیش از 50 درصد سهام دو خودروساز بزرگ کشور غیردولتی است، اما عملا حالت شبه دولتی دارند که نه می‌توان آنها را دولتی خواند و نه خصوصی، خاطرنشان کرد: صنعت خودروسازی باید از حالت انتقالی خارج و به‌صورت واقعی خصوصی شود، همچنین ساختار مالی، مدیریتی و فنی آن تغییر کند.

نظر بینندگان
!
!
!