یكشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
تجهیزات آزمایش خودروهای خودران در بزرگراه ها نصب می شود
۰۷:۱۳ | ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
ایرانسل 2

تجهیزات آزمایش خودروهای خودران در بزرگراه ها نصب می شود

پرشین خودرو: برای اولین بار در دنیا تجهیزاتی برای آزمایش خودروهای خودران در بزرگراه ها در منطقه ای در میشیگان آمریکا نصب شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از دیجیتال ترندز، این مجموعه توسط مرکزی موسوم به American Center for Mobility راه اندازی شده است.

این مرکز در زمینه تحقیقات، آزمایش خودروها و ارتقای خودروهای خودران فعالیت می کند و امیدوار است بتواند در آینده نزدیک امنیت خودروهای خودران را به میزان چشمگیری ارتقا ببخشد. اداره حمل و نقل میشیگان، دانشگاه میشیگان، تعدادی از گروه های علمی و فنی و برخی صنایع مشهور از اجرای این طرح حمایت کرده اند.

تلاش برای راه اندازی این مرکز آزمایشگاهی از آوریل سال 2017 آغاز شد و مساحت آن بیش از 200 هکتار خواهد بود. حجم سرمایه گذاری انجام شده بر روی طرح یادشده 135 میلیون دلار برآورد می شود. مهم ترین مزیت این مرکز وسیع امکان آزمایش حرکت خودروهای خودران در حین حرکت بسیار سریع است.

در هفته های اخیر مرگ یک عابر پیاده به خاطر برخورد با خودروی خودران مدل ایکس تسلا نگرانی ها در مورد امنیت اتومبیل های یادشده را افزایش داده و قرار است آزمایش های تازه ضعف های احتمالی خودروهای خودران در زمینه شناسایی عابران پیاده و دیگر موانع احتمالی را برطرف کند.

نظر بینندگان
!
!
!