دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۱ | ۱۳۹۰/۱۱/۱۱
حذف رانندگان‌ تاکسی غیرمالک از بیمه
۱۲:۱۱ | ۱۳۹۰/۱۱/۱۱
اجاره خودرو

حذف رانندگان‌ تاکسی غیرمالک از بیمه

پرشین خودرو: مدیر عامل اتحادیه‌ سراسری تعاونی‌های تاکسیرانی گفت: در به روزرسانی اسامی تاکسی‌داران مشمول بیمه، رانندگان تاکسی غیرمالک از لیست حذف شدند که طی رایزنی با مسئولان امر این مشکل رفع و به زودی لیست جدید رانندگان تاکسی مشمول بیمه اعلام و ارائه می‌شود.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از فارس، محمدمهدی تیموری با اشاره به اینکه در رابطه با بیمه تأمین اجتماعی تاکسی‌داران به دنبال رفع کم و کاستی‌ها هستیم، اظهار داشت: در بحث بیمه رانندگان تاکسی پیگیری‌ها از سال 84 شروع و با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت تعاون و وزارت رفاه وقت وارد فاز اجرایی شد.

وی ادامه داد: هم‌زمان با اعلام نرخ سود و آزادسازی قیمت سوخت، دولت بنا بر سیاست‌های حمایتی متعهد به تأمین 50 درصدی حق پرداختی بیمه شد به عبارتی در رابطه با بیمه پرداختی تاکسی‌داران 50 درصد حق بیمه توسط تاکسی‌دار و 50 درصد مابقی توسط دولت تأمین می‌شود.

مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های تاکسیرانی گفت: البته طی چند مدت اخیر بنابر اعلام سازمان تأمین اجتماعی جمع‌آوری و ارائه اسامی رانندگان تاکسی در دستورکار قرار گرفت که در این رابطه بالطبع استعلام از اتحادیه‌های سراسر کشور مرتبط با حرفه تاکسی‌رانی الزامی و در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه در به‌روزرسانی و اعلام رانندگان تاکسی مشکلی ایجاد شد، خاطرنشان کرد: از آنجا که لیست بیمه بر اساس مشخصات خودرویی تنظیم و ارائه شده بود بالطبع دیگر رانندگانی که بر روی این تاکسی‌ها کار می‌کردند از مزایای بیمه تأمین اجتماعی محروم شدند.

وی تصریح کرد: در حال رایزنی و پیگیری‌های لازم برای اصلاح این لیست بر اساس لیست اسامی رانندگان تاکسی اعم از مالک یا کمک‌راننده هستیم، لیست جدید در حال تجمیع و آماده‌سازی است که به محض رفع این مشکل تمامی رانندگان تاکسی که طی دو یا سه ماه اخیر در این رابطه با مشکل مواجه بودند رفع خواهد شد.

تیموری ضمن تأکید بر ادغام وزارتخانه‌های رفاه اجتماعی و تعاون و وزارت کار، اظهار داشت: در حال تنظیم، اصلاح و به روزرسانی تفاهم‌نامه منعقده بین وزارتخانه‌های سابق تعاون و تأمین رفاه اجتماعی هستیم که در صورت نهایی شدن این بحث بسیاری از مشکلات و دغدغه رانندگان تاکسی کاسته خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
رانندگان تاکسی
نظر بینندگان
!
!
!