سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
جهش برقی خودروساز آلمانی
۰۶:۰۳ | ۱۳۹۷/۰۱/۲۳
ایرانسل 2

جهش برقی خودروساز آلمانی

پرشین خودرو: بی‌ام‌و از افزایش سرمایه‌گذاری خود برای ساخت خودروهای برقی در سال جاری خبر داده و اعضای هیات‌مدیره آن ماه گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی این برنامه را تایید کردند.

به گزارش پرشین خودرو، رئیس هیات‌مدیره بی‌ام‌و AG از برنامه این خودروساز برای خودروهای برقی خبر داده است. این برنامه با iX۳ شروع شده و با iNext و i۴ ادامه می‌یابد.کروگر به وضوح در صبحت‌های خود گفت: «آینده ما بی‌شک برقی خواهد بود.» بی‌ام‌و که سال گذشته ۷۴/ ۹ میلیون دلار در حمل و نقل برقی و خودران سرمایه‌گذاری کرده بود، اعلام کرده که این رقم به ۱۷/ ۱۱ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ افزایش خواهد یافت.

یان رابرتسون، عضو هیات‌مدیره بی‌ام‌و سال گذشته طی مراسمی خاص در مونیخ از چگونگی برنامه این خودروساز برای عرضه خودروهای برقی در بازار خبر داده بود.

طیفی از پلت‌فرم‌های جدید در نسل بعدی خودروهای این برند به کار می‌روند و پلت‌فرم‌هایی مجزا برای خودروهای سواری و شاسی‌بلندهای آن تعبیه خواهد شد. محصولات چهار موتوره با توانی بین ۱۰۰ تا بیش از ۳۰۰ کیلووات با باتری‌هایی ۶۰، ۹۹ و ۱۲۰ کیلووات ساعت نیز توسط بی‌ام‌و عرضه خواهند شد.

گمان می‌رود خودروهایی با موتور ۱۰۰ کیلووات شتاب صفر تا صدی در حدود ۶ ثانیه داشته باشند؛ در‌حالی‌که سریع‌ترین محصولات این برند شتابی در حدود ۳ ثانیه خواهند داشت.

نظر بینندگان
!
!
!