شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۰۷ | ۱۳۹۷/۰۱/۲۳
حرکت مارپیچ گروه خودرویی در تالار شیشه ای
۱۲:۰۷ | ۱۳۹۷/۰۱/۲۳
اجاره خودرو

حرکت مارپیچ گروه خودرویی در تالار شیشه ای

در هفته جاری گروه پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، سایپا، سایپا دیزل، ایران خودرو و ایران خودرو دیزل از ابتدا تا انتهای هفته با نوسان نسبتا مثبت معامله شدند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازمیزان،  معامله ۷ گروه خودرویی در بازار سرمایه حاکی از نوسان نسبتا مثبت تمامی گروه‌ها در معاملات است.

*سایپا (خساپا)


سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از یک هزار و ۳۶۲ سهم در ابتدای هفته به ۲ هزار و ۵۸ سهم افزایش یافت و حجم از ۲۳ میلیون و ۱۱۴ سهم با اُفت به ۳۸ میلیون ۷۷۶ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۰.۸۵ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد ۴.۸۵ درصدی رسید.


*ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۵۵۵ سهم در ابتدای هفته به ۵۸۸ سهم افزایش یافت و حجم از ۵ میلیون و ۷۲۲ سهم با کاهش به ۵ میلیون و ۱۷۸ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۰.۶۱ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به رشد ۳.۹۵ درصدی رسید.
 

 


*زامیاد (خزامیا)

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و یک هزار و ۴۸۷ سهم در ابتدای هفته به ۶۸۳ سهم کاهش یافت و حجم از ۲۳ میلیون و ۱۹۱ سهم با کاهش به ۱۹ میلیون و ۶۰۴ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۳.۲ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد ۴.۸۶ درصدی رسید.
 


*سایپا دیزل (خکاوه)

سهام گروه سایپا دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و ۵۹۴ سهم در ابتدای هفته به ۶۷۰ سهم افزایش یافت و حجم از ۱۰ میلیون و ۴۷۵ سهم با رشد به ۲۴ میلیون و ۸۴۴ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۳.۷۳ درصدی که این روند در انتهای هفته متوقف و به رشد ۴.۹۹ درصدی رسید.
 

*پارس خودرو (خپارس)

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت یک هزار و ۸۷ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۵۳۰ سهم افزایش یافت و حجم از ۱۵ میلیون و ۱۹ هزار با رشد به ۳۱ میلیون و ۸۲۳ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۱.۵ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد ۴.۷۲ درصدی دست یافت.
 


*گروه بهمن (بهمن)

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۴۳۸ سهم در ابتدای هفته تغییر نکرد و حجم از ۳ میلیون و ۶۶۸ با رشد به ۱۱ میلیون و ۴۷۸ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۱.۶۴ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد ۴.۱ درصدی رسید.
 


*ایران خودرو دیزل (خاور)

سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۸۱۶ هزار سهم در ابتدای هفته به ۴۷۲ سهم کاهش یافت و حجم از ۱۳ میلیون و ۱۱۵ با کاهش به ۹ میلیون و ۷۵۳ رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۴.۳۷ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به رشد ۴.۸۹ درصدی رسید.

 


در این رابطه همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه گفت: گروه خودوریی در هفته گذشته همانند سایر گروه ها تحت تاثیر تحولات اقتصادی مبنی بر اوج گیری و ثبات نرخ ارز قرار گرفت و با توجه به تاثیر مستقیم این موضوع بر واردات مواد اولیه و قیمت قطعات این گروه هفته سوم اسفند ماه را منفی آغاز در اواسط هفته وارد مدار مثبت شد و در انتها نیز مجددا سیر نزولی را به خود گرفت.

وی در ادامه افزود: با توجه به مشخص نبودن میزان تاثیر ثبات نرخ ارز بر قیمت مواد اولیه و قطعات و درنتیجه محصولات این گروه نمادهای مربوط به آن ها نیز با نوسان قیمت و بعضا با اُفت ارزش روبرو هستند.

 حاکی از معامله گروه‌های سایپا، سایپا دیزل، پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، ایران خودرو و ایران خودرو دیزل با توجه به نوسان منفی شاخص بورس تا انتهای هفته با نوسان نسبتا مثبت معامله شدند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!