شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
پرشین خودرو
رقابت شورلت با تویوتا در کلاس پیک آپ‌ +تصویر
۱۳:۲۹ | ۱۳۹۷/۰۱/۲۳

رقابت شورلت با تویوتا در کلاس پیک آپ‌ +تصویر

پرشین خودرو: دو شرکت شورلت و "امریکن اکسپدیشن" در ائتلافی جدید مدل مفهومی کلرادو ZR2 AEV را برای نمایشگاه "سِما" سال گذشته خلق کردند. اینک به نظر می‌رسد این دو شرکت قصد دارند نمونه تجاری از این خودرو را وارد خط تولید کنند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از "آفرود"، مدل تولیدی این خودرو احتمالا کلرادو ZR2 بایسون نامیده می‌شود و براساس گزارش‌ها با اندکی تغییر، شباهت زیادی به نسخه مفهومی خود دارد.
 


شورلت قصد دارد با ارائه پیکاپی در این حد و ابعاد با پیک‌آپ TRD Pro تاکوما از برند تویوتا رقابت کند.شورلت جزئیات این خبر را تائید نکرده اما تصاویر دیده شده از نسخه آزمایشی این خودرو در بخش‌هایی از لاس‌وگاس، حکایت از تجاری شدن این مدل دارد.
 


این خودرو در نسخه مفومی به سپرهای آفرودی، گلگیرهای پهن و توسعه‌یافته، چرخ‌های بیدلاک AEV و تایرهای 35 اینچی از انواع KM2 "گودریچ" تجهیز شده است. کانسپت کلرادو با چراغ‌های کمکی LED، وینچ پیشرفته، حفاظ جانبی محفظه بار و اسنورکل یا لوله تنفسی نمای اسپورت‌تری به خود گرفته است. یک یخچال سیار و کمپسور هوا نیز در این خودرو وجود خواهد داشت.
 


از آنجایی که این مدل مفهومی یک نسخه کاملا آفرودی به شمار می‌آید، کمپانی سازنده یک سامانه تعلیق احیاء شده را به آن اختصاص داده که در سفرهای طولانی جهش‌های بخش عقبی خودرو را به شکل محسوسی کنترل کرده و نرمی و انعطاف ویژه‌ای به آن می‌بخشد. با این وجود احتمال دارد گزینه‌هایی مانند کمپرسور هوا یا لوله تنفسی برای (مواقع حرکت در آب) از مدل تجاری حذف شود. البته امیدواریم وینچ و یخچال در مجموعه تولیدی باقی بماند.


نسخه مفهومی قدرت خود را از یک موتور 2.8 لیتری دیزلی دریافت می‌کند، اما احتمال می‌دهیم یک موتور 3.6 لیتری V6 با گشتاور 373 نیوتن‌متر و توان 308 اسب‌بخار در زیر کاپوت این خودرو جای گیرد.

قیمت استاندارد این تراک در نسخه پایه حدودا 41 هزار دلار برآورد شده و پیش‌بینی می‌شود این خودرو به زودی در نمایندگی‌های فروش حاضر شود.
 

نظر بینندگان
!
!
!