چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
پرشین خودرو
دستبندی که از کاربر خود محافظت می کند
۰۴:۲۹ | ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
ایرانسل2

دستبندی که از کاربر خود محافظت می کند

پرشین خودرو: نمونه اولیه دستبندی ساخته شده که با کمک الگوریتم های ماشین یادگیری حرکات معمول کاربر را ردیابی می کند و با مشاهده وضعیت غیر معمول حمله مهاجم به وی را ردیابی و به رهگذران هشدار می دهد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از نیواطلس، ساخت زیورآلاتی که هنگام حمله به صاحبشان پیام هشدار ارسال می کنند، پدیده چندان تازه ای نیست. در همین راستا جدیدترین نمونه زیور آلات حفاظتی یعنی دستبند Smart Jewelry ساخته شده است.

جایوان پاتل یکی از دانشجویان دانشگاه آلاباما این دستبند را ساخته که هم اکنون فقط نمونه اولیه آن تولید شده است. در این دستبند یک میکروکنترلر کوچک(Adafruit Circuit Playground) همراه ژیروسکوپ، سرعت سنج، حسگر دما و فشار، جی پی اس و میکروفون وجود دارد.

گجت مذکور به کمک حسگرها فعالیت ها و علائم حیاتی کاربر را به طور مداوم رصد می کند. همچنین می تواند وضعیت او (کاربر ایستاده یا دراز کشیده) را تشخیص دهد. از سوی دیگر یک الگوریتم ماشین یادگیری حرکات معمول کاربر را ردیابی می کند و میان آنها با حرکات غیر منتظره و ناگهانی (که احتمالا نشانگر حمله مهاجم است) تمایز قائل می شود.

دستبند هنگام ردیابی حرکات غیر منتظره صدای بوق بلندی از خود منتشر می کند و چراغ های ال ای دی قرمز رنگ آن چشمک می زنند تا توجه رهگذران را جلب کنند. همچنین گجت به وسیله بلوتوپ به موبایل کاربر متصل می شود و پیامی به پلیس و شماره تماس افرادی از پیش تعیین شده می فرستد. این پیام حاوی موقعیت مکانی کاربر نیز است.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!