چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
پرشین خودرو
ساخت نخستین شهر سلول بنیادی
۰۲:۴۶ | ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
ایرانسل2

ساخت نخستین شهر سلول بنیادی

پرشین خودرو: سرپرست دانشگاه خوارزمی راه اندازی دوره پلاسمای پزشکی، ساخت نخستین شهر سلول بنیادی و راه اندازی شرکت های دانش بنیان را برخی از برنامه های دانشگاه خوارزمی در آستانه صد سالگی برشمرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، سرپرست دانشگاه خوارزمی راه اندازی دوره پلاسمای پزشکی، ساخت نخستین شهر سلول بنیادی و راه اندازی شرکت های دانش بنیان را برخی از برنامه های دانشگاه خوارزمی در آستانه صد سالگی برشمرد.

راه اندازی دوره «پلاسمای پزشکی»

وی ادامه داد: دانشگاه خوارزمی برای پاسخگویی به نیازهای ملی نیز فعالیت های ویژه و گسترده ای داشته. در حوزه فیزیک، رشته میان رشته ای «پلاسمای پزشکی» را راه اندازی کرده است که این برای اولین بار است که در کشور تاسیس شده است.

راه اندازی شرک های دانش  بنیان و مراکز رشد

سرپرست دانشگاه خوارزمی افزود: همچنین مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان در این دانشگاه تاسیس شده  که برنامه این شرکت ها، این است که نیاز جامعه را شناسایی کرده و در راستای آن گام بردارند.

ساخت نخستین شهر سلول‌های بنیادی

وی به تاسیس «شهر سلول های  بنیادی» در واحد کرج این دانشگاه اشاره کرد و گفت: ۶۰ هکتار زمین برای ایجاد این شهر سلولی اختصاص داده شده است. همچنین این دانشگاه جزء ۵ دانشگاهی بود که در حوزه اکتشافات نفتی با شرکت ملی نفت ایران همکاری می کند.

دانشگاه خوارزمی دانشگاهی جامعه محور و پاسخگو

سرپرست دانشگاه خوارزمی تاکید کرد: دانشگاه ما یک دانشگاه جامعه محور و پاسخگو است و همچنین مروج فرهنگ ایرانی اسلامی بوده و متخصصان متعهد زیادی تربیت کرده و به جامعه تحول داده است.

اجاره خودرو
kerman2
نظر بینندگان
!
!
!