شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۱۱ | ۱۳۹۰/۱۱/۱۲
راهکار اسپانیایی‌ها برای حل ترافیک
۱۲:۱۱ | ۱۳۹۰/۱۱/۱۲
اجاره خودرو

راهکار اسپانیایی‌ها برای حل ترافیک

پرشین خودرو: از یك خودروی كوچك كه می‌تواند انقلابی را در زمینه حل مشكل پارك خودروها به پا كند، در باسك اسپانیا رونمایی شد.

به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، طراحان این خودرو اعتقاد دارند كه با عرضه خودروی "هیریكو" به بازار مشكل بسیاری از مردم در زمینه نبود جای پاركینگ و كمبود آن در مناطق شهری حل خواهد شد. قرار است این خودرو تا سال 2013 میلادی روانه بازار اروپا شود.

هیریكو یك واژه محلی در منطقه باسك اسپانیا بوده كه به معنای شهری است. این خودروی برقی دو سرنشین هیچ دری نداشته و موتور آن روی چرخهایش سوار شده است. این خودرو به قدری كوچك و انعطاف‌پذیر بوده كه می‌تواند در محیط ‌های كوچك شهری پارك شود.

این خودرو توسط كنسرسیومی متشكل از هفت شركت كوچك در منطقه باسك ساخته شده است. نمونه اولیه این خودرو با حضور رئیس كمیسیون اروپا، خوزه مانوئل باراسو رونمایی شد. طول این خودرو تنها 1.5 متر است. آزمایشگاه ام.آی.تی مدیای بوستون آمریكا نیز در پروژه ساخت این خودرو مشاركت داشته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این خودرو كوچك می‌تواند بدون شارژ مسافتی معادل 120 كیلومتر را طی كند. پیش‌بینی می‌شود قیمت آن در بازار به 12 هزار و 500 یورو برسد.

چند شهر از جمله برلین، بارسلونا، سان فرانسیسكو و هنگ كنگ برای استفاده از این خودرو ابراز علاقه كرده‌اند. شهرهای پاریس، لندن بوستون، دوبی و بروكسل نیز در حال مذاكره برای استفاده از انبوه از این خودرو هستند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
خودرو برقی
عکس های مرتبط
1
2
نظر بینندگان
!
!
!