سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
کدام راههای ارتباطی مسدود هستند؟
۱۰:۰۶ | ۱۳۹۰/۱۱/۱۳
اجاره خودرو

کدام راههای ارتباطی مسدود هستند؟

پرشین خودرو: بارش برف در آباده فارس به یک متر و 10 سانتی متر رسیده است.

fه گزارش «پرشین خودرو»، فرماندار آباده گفت: بارش شدید برف در دهستان خسرو شیرین موجب قطع ارتباط این روستا با دیگر نقاط شده و هم اکنون محور خسرو شیرین به آباده، سمیرم و اقلید مسدود است.

عسکری افزود: به علت بارش برف مدارس منطقه خسرو شیرین در مقاطع مختلف تحصیلی در نوبت صبح و عصر تعطیل است.

وی گفت بارش برف هم چنین موجب قطع برق در برخی مناطق اردکان شده است و امداد رسانی برای بازگشایی مسیر در حال انجام است.

بارش برف که از دیروز عصر در آباده آغاز شده است همچنان ادامه دارد. شهرستان آباده در 280 کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

بارش برف و باران و کندی تردد در برخی محورهای خراسان رضوی

بارش برف و باران سبب کندی تردد در برخی محورهای خراسان رضوی شد.

اداره کل راه و ترابری این استان اعلام کرد هم اکنون گردنه های الم لی و امام قلی در محور قوچان – باجگیران، تیوان در محور قوچان – درگز، رباط سنگ در محور مشهد – تربت حیدریه، ژرف در محور زاوه - تربت حیدریه، مزدواند در محور مشهد – سرخس به سبب بارش برف و باران لغزنده است و تردد خودروها در آن به کندی صورت می گیرد.

هم اکنون محورهای شهرستان های بردسکن، چناران، کاشمر، نیشابور، جغتای، کلات، گناباد و زاوه بارانی است و رانندگان باید با احتیاط کامل در این مسیرها تردد کنند.

بقیه محورهای خراسان رضوی عادی است و تردد خودروها در آن به صورت عادی برقرار است.

مرکز اطلاعات راههای خراسان رضوی با توجه به برودت هوا در 24 ساعت آینده در این استان از همه رانندگانی که قصد تردد در محورهای خراسان رضوی را دارند خواست قبل از حرکت با شماره تلفن های 141 و 0511-3411000 تماس بگیرند.

کندی تردد در برخی محورهای استان اصفهان

بارش شدید برف و کولاک در برخی مناطق استان اصفهان موجب کندی تردد و کاهش میدان دید شده است.

رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راه وترابری استان اصفهان گفت: بارش برف که از صبح سه شنبه در شهرستان های سمیرم، فریدن و چادگان آغاز شده است همچنان ادامه دارد.

کازرونی افزود: بارش شدید برف در گردنه های پشته، دولت قرین و خروس گلو در محورهای شهرضا - سمیرم – یاسوج و گردنه نوقان در محور داران – الیگودرز و گردنه ملا احمد در محور اصفهان – نایین موجب کاهش میدان دید و کندی تردد در این محورها شده است.

وی گفت: همچنین بارش شدید برف در گردنه قمشلو در محور مبارکه – بروجن و جاده خوانسار – گلپایگان موجب کاهش میدان دید و کندی تردد شده است.

رئیس مرکز مدیریت راههای اداره کل راه وترابری استان اصفهان افزود: جاده فریدونشهر – پشتکوه، محور شهرضا – دهاقان و تونل فجر در محور زرین شهر – شهرکرد نیز با کاهش میدان دید وکندی تردد روبروست.

کازرونی به رانندگانی که قصد تردد دراین محورها را دارند، توصیه کرد: وسایل نقلیه خود را به زنجیرچرخ مجهز و با رعایت اصول ایمنی در این محورها تردد کنند.

بنابر اعلام ایستگاه هواشناسی بارش برف در شهرستان های سمیرم 70 سانتی متر و در ارتفاعات یک متر، چادگان، فریدن و فریدونشهر هرکدام 50 سانتی متر، شهر داران 24 سانتی متر و شهرستان خوانسار 17 سانتی متر گزارش شده است.

تلاش راهداران برای بازگشایی جاده های هشت روستای فریدونشهر و 45 روستای سمیرم که در محاصره برف و کولاک قرارگرفته اند، امروز نیز ادامه دارد.

بنابر اعلام اداره کل راه وترابری استان اصفهان، 60 گروه راهداری در محورهای اصلی استان اصفهان مشغول فعالیت هستند.

مسدود شدن قیدار - ابهر و قیدار - زنجان به علت کولاک

محور قیدار - ابهر و قیدار - زنجان در استان زنجان به علت کولاک و بارش برف از ساعت 5 صبح امروز مسدود شد.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه ناجا با شماره تلفن 88255555 به طور شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راهها کشور و یا امداد رسانی احتمالی است.

کندی حرکت در گردنه های برف گیر کردستان

تردد در مسیرهای مواصلاتی کردستان به علت بارش برف که از دیشب در استان آغاز شده با کندی صورت می گیرد.

کارشناس مرکز اطلاعات راه های کردستان گفت: تردد در 2 راهی بیجار، مسیر سنندج - سقز و همه گردنه های استان اکنون فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

حسنی از بسته شدن مسیر سقز به مریوان به علت ریزش کوه و بهمن خبر داد و افزود: این مسیر اکنون با تلاش ماموران راهداری در حال بازگشایی است.

وی از رانندگان خواست هنگام سفر در جاده های کردستان تجهیزات ایمنی زمستانی به ویژه زنجیر چرخ، وسایل گرمایشی و خوراک همراه داشته باشند . گزارش مرکز هواشناسی کردستان حاکی است، بارش ها در این استان تا عصر امروز ادامه دارد.

برچسب ها:
مسدود
نظر بینندگان
محمدفرجی
vote
۰
vote
۱۳۹۰/۱۱/۳۰
باسلام . از اینکه پرشین خودرو خبرهای جاده هارو اعلام کرده ، ممنونم
!
!
!