شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۳:۰۶ | ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
کاهش 73 درصدی واردات خودرو در فروردین ماه
۱۳:۰۶ | ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
اجاره خودرو

کاهش 73 درصدی واردات خودرو در فروردین ماه

پرشین خودرو: براساس اعلام گمرک ایران امسال یک هزار و 34 دستگاه خودرو از طریق گمرکات وارد کشور شد که کاهش 73 درصدی واردات خودرو در فروردین ماه داشته ایم.

به گزارش پرشین خودرو از گمرک، ارزش خودروهای وارداتی در نخستین ماه سال جاری به 23 میلیون و 651 هزار دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش 77 درصد کاهش داشته است.
براساس این گزارش طی 12 ماهه سال 96 تعداد 70 هزار و 75 دستگاه خودرو به ارزش یک میلیارد و 838 میلیون و 851 هزار دلار به کشور وارد شد که نسبت به سال 95 از نظر تعداد 8.66 درصد و از حیث ارزش 8.44 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
طبق اعلام گمرک تمامی کالاها و به ویژه تک تک خودروهای وارداتی در سال 96 و فروردین ماه امسال مجوز ثبت سفارش دارند. مجوزهای ثبت سفارش به صورت کدهای هشت رقمی به صورت الکترونیکی از وزارت صنعت، معدن و تجارت اخذ و در سامانه گمرک بارگذاری می شود و در صورت ارائه نشدن مجوز ثبت سفارش، در گام نخست امکان اظهار کالا در سامانه جامع گمرکی وجود ندارد.
در خصوص ترخیص خودروهای وارداتی علاوه بر اخذ مجوز ثبت سفارش قبل از اظهار به گمرک، پس از اتمام تشریفات گمرکی و در موقع خروج نیز ضمن ارائه شناسه (vin) خودروهای وارداتی به وزارت صنعت، معدن و تجارت در موقع خروج خودروها، گمرکات نسبت به اخذ تاییدیه مجدد مشخصات خودروها و مجوزهای ثبت سفارش و نمایندگی های رسمی خودروهای وارداتی به صورت سیستمی اقدام می کنند.
براساس این گزارش مجوز ثبت سفارش و تاییدیه 70 هزار و 75 دستگاه خودروی وارداتی در سال 96 در بانک اطلاعاتی گمرک ثبت شده و مستندات آن موجود است.
همچنین با کمک گمرک الکترونیک، گواهی های ترخیص خودرو نیز به صورت الکترونیکی از طریق سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی جهت شماره گذاری خودرو در اختیار مراکز شماره گذاری خودرو قرار می گیرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!