جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۰۹:۳۵ | ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
قانون اسقاط خودرو در مناطق آزاد لغو می‌شود
۰۹:۳۵ | ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
اجاره خودرو
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند:

قانون اسقاط خودرو در مناطق آزاد لغو می‌شود

پرشین خودرو: مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت : با نظر کمیسیون زیر بنایی دولت قانون اسقاط خودرو در مناطق آزاد تا 15 روز آینده و با نظر نهایی هیات دولت لغو می شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازایرنا، اسمعیل زمانی اظهار کرد: با پیگیری صورت گرفته لغو مصوبه سال گذشته دولت درخصوص واردات خودرو در صورت اسقاط، منتظر تصویب نهایی در هیات دولت است.
وی اظهار کرد : در مناطق آزاد کشور و به ویژه در منطقه آزاد اروند ، اساسا خودروی فرسوده با کارکرد 15 سال نداریم و قانون اسقاط خودرو شامل مناطق آزاد نمی شود.
زمانی گفت:مصوبه جدید کمیسیون زیربنایی دولت تا 15 روز آینده در هیات دولت مورد بررسی قرار می گیرد و پس از تصویب در جلسه هیئت وزیران و ابلاغ، لازم الاجراست و پس از آن نیازی به اسقاط خودرودر مناطق آزاد برای واردکردن خودروی جدید بر اساس این قانون وجود ندارد.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت:با تصویب نهایی این قانون تکلیف یک هزار و 400 خودرو پس از چهار ماه سرگردانی مالکان آنها در گمرک بندر خرمشهر مشخص می شود.
طبق مصوبه موضوع این گفت وگو ، از میان خودروهایی که در هر صد کیلومتر پنج الی 6 لیتر بنزین مصرف می کنند به ازای واردات هر 2 عدد خودرو ، یک خودروی فرسوده اسقاط می شود.
همچنین به ازای خودروهایی که در هر صد کیلومتر 6 تا هفت لیتر بنزین مصرف کنند چهار دستگاه ، هفت تا هشت لیتر بنزین 6 دستگاه و هشت لیتر به بالا 10 دستگاه خودروی فرسوده اسقاط خواهد شد.
طبق این مصوبه همچنین 10 درصد ارزش گمرکی از خودروهای جدیدی که وارد منطقه آزاد کشور می شوند ، به حساب خزانه دولت واریز می شود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!