جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۰:۰۱ | ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
نبود ثبات در قوانین؛ مشکل اصلی جذب سرمایه جدید در صنعت خودرو
۱۰:۰۱ | ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
اجاره خودرو
/اختصاصی/سرمایه گذار جرات ورود به بازار ایران را ندارد!

نبود ثبات در قوانین؛ مشکل اصلی جذب سرمایه جدید در صنعت خودرو

پرشین خودرو: تا زمانی که تصمیمات اشتباه و یک شبه در حوزه خودرو اتخاذ می شود، نمی توان به تغییر بنیادین در صنعت داخلی امیدوار بود.

بابک صدرایی کارشناس بازار خودرو، در گفت وگو با خبرنگار پرشین خودرو، با بیان این مطلب گفت: چه کسی حاضر می شود در شرایطی که ثبات قوانین در کشور ما اساسا وجود ندارد وارد چنین کارزاری شده و در صنعت خودروی ایران سرمایه گذاری کند؟


وی ادامه داد: شرایط مالی و نوسانات نرخ ارز موجب شده تا هیچ شرکت صاحب نامی برای سرمایه گذاری در داخل کشور پیش قدم نشود و در حال حاضر این اولین چالش برای نوسازی و بهسازی صنعت خودروی ایران است.


صدرایی تاکید کرد: در سال گذشته همه جا بحث در مورد ورود خودروهای پسابرجامی به داخل کشور بود اما سوال اینجاست که این خودروها که همگی فرانسوی هستند جز بازی با صنعت خودروسازی ایران چه کار مثبتی کرده اند؟


این کارشناس بازر خودرو کشور با اشاره به اینکه مردم مدت هاست که در انتظار یک تحول عظیم در صنعت خودروی کشور هستند گفت: این تحول تنها با ثبات به وجود می آید و متاسفانه این ثبات در هیچکدام از حوزه های اقتصادی ما وجود ندارد.


وی افزود: یک روز گمرک قوانین خود را تغییر می دهد، فردای آن وزارت صنعت تعرفه ها را عوض می کند. شب می خوابی و صبح قیمت دلار و یورو پلکانی تغییر می کند. با این همه بی ثباتی سرمایه گذار و مشتری زیان فراوانی می بیند و نتیجه می شود درجا زدن صنعت خودرو حتی پس از برجام.


صدرایی در پایان خاطرنشان کرد: وقتی کمتر از 24 ساعت قیمت خودروی 200 میلیون تومانی به 500 میلیون و خودروی 300 میلیون تومانی به 700 میلیون تومان افزایش می یابد؛ تنها می توان یک نتیجه گرفت و آن هم غلط بودن تصمیمات مدیران حوزه خودرو است.

نظر بینندگان
!
!
!