شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۲:۳۰ | ۱۳۹۰/۱۱/۱۴
«رنو» با قدرت در ایران می ماند
۱۲:۳۰ | ۱۳۹۰/۱۱/۱۴
اجاره خودرو

«رنو» با قدرت در ایران می ماند

پرشین خودرو: مدیرعامل شركت رنوپارس از عزم جدی رنو برای حضور و گسترش فعالیت‌های خود در ایران خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، پیمان كارگر، با بیان این مطلب تاكید کرد كه اگرچه تحریم‌ها مشكلاتی را در راه همكاری‌های دوجانبه ایجاد كرده، اما در نهایت تمام این مشكلات برطرف خواهد شد.

به گفته وی رنو به دنبال تبدیل شدن به شریك استراتژیك صنعت خودرو ایران بوده و علاوه بر ادامه حضور در ایران، فعالیت‌های خود را نیز گسترش خواهد داد.

کارگر معتقد است "اینها همان اقدامات اساسی است كه آینده را خواهد ساخت."

مدیرعامل رنو‌پارس، درباره اثرات برخی تحریم‌های خارجی بر فعالیت‌های رنو در ایران، اظهار كرد: از حدود یكسال پیش بحث تحریم‌های اقتصادی مطرح شده و فعالیت‌های اقتصادی را هم برای ما و هم شركتهای قطعه‌ساز طرف قرارداد و هم خودروسازان مقداری سخت كرده است.

وی ادامه داد: برنامه شركت رنو حضور طولانی مدت و استراتژیك در ایران است؛ بنابراین سختی‌های ناشی از تحریم را نیز باید با همكاری دوستان ایرانی حل كرده و جلو برویم.

وی در پاسخ به این سوال كه با وجود اظهارات شما به هر حال دولت فرانسه یكی از پیگیرترین كشورها در بحث تحریم ایران بوده است، اظهار كرد: در این زمینه دو موضوع مطرح است. مسائل سیاسی غیر دائمی بوده و می‌آیند و می‌روند. انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نیز در پیش است و به هر حال چنین مسائلی تغییر می‌كنند. ضمن این كه در هر كشوری یك سیستم سیاسی و یك سیستم اقتصادی وجود دارد كه فارغ از مسائل سیاسی، اقتصاد پابرجا می‌ماند.

كارگر با بیان اینكه در فرانسه فعالیت‌های مربوط به صنعت خودرو به هیچ وجه در بحث تحریم‌ها مطرح نیست، به خبرنگار "ایسنا" گفت: البته به دلایلی همچون مشكلات نقل و انتقال پول در سیستم بانكی، فعالیت رنو در ایران مشكل شده است، اما خود صنعت خودرو به هیچ‌وجه در شمول تحریم‌ها نبوده و نخواهد بود، بنابراین مشكلی در ادامه‌ فعالیت‌های رنو در ایران وجود ندارد.

مدیرعامل این شركت ایرانی فرانسوی ادامه داد: رنو تصمیم گرفته كه با وجود تمام مشكلات در كنار مشتریان و دوستان ایرانی خود در دراز مدت بماند. فراتر از آن تصمیم ما این است كه رنو به شریك استراتژیك صنعت خودرو ایران تبدیل شود، بنابراین علاوه بر ماندن در ایران، تصمیم به گسترش فعالیت‌های خود در اینجا داریم.

وی افزود: به هیچ وجه تصمیم ما این نیست كه مانند برخی خودروسازان به دلیل اینكه فشار و ریسك فعالیت در ایران افزایش یافته، تنها به فعالیت‌های فعلی خود در ایران ادامه داده و برای گسترش فعالیتها به كشورهای دیگر برویم تا در آینده پس از حل مشكلات فعلی دوباره برگشته و به دنبال گسترش فعالیتهای خود در ایران باشیم.

مدیرعامل رنوپارس با بیان اینكه ما الان در كشورهای دیگری همچون برزیل، مراكش و روسیه پروژ‌ه‌هایی را در دست اجرا داریم، تصریح كرد: ولی ایران از اولویت‌های اصلی رنوست. البته ایران در گذشته در اولویت فعالیتهای رنو نبود، اما در حال حاضر جزو اولویتها قرار گرفته است.

كارگر در پاسخ به این سوال كه اگر بازار خودرو ایران تا این حد جذاب است، پس چرا خودروسازان ژاپنی و كره‌ای فعالیتهای خود در ایران را كاهش داده‌اند؟ توضیح داد: خودروسازان ژاپنی و كره‌ای نیز به هیچ وجه فعالیت‌های خود در ایران را متوقف نكرده‌اند. خودروساز كره‌ای در حال حاضر پروژه جدیدی را در ایران در دست اجرا دارد. شركت ژاپنی نیز پروژه‌های جدیدی با ایران خودرو دارد. البته این خودروسازان نیز به هر حال با مشكلاتی روبرو بوده‌اند، اما به هیچ وجه فعالیت‌های خود را متوقف نكرده‌اند.

وی ادامه داد: به هرحال فشار‌هایی در زمینه‌ تحریم روی رنو نیز وجود داشت و حتی به رنو می‌گفتند كه چرا در ایران فعالیت می‌كنید. ما نیز در پاسخ گفتیم كه تحریم‌ها مربوط به مسائل دیگری است و ربطی به صنعت خودرو ندارد.

نماینده رنو در ایران افزود: این فشارها وجود داشت، اما در نهایت رنو تصمیم گرفت به حضور خود در ایران ادامه دهد. مسلما دولت فرانسه نیز اجازه ادامه برخی فعالیتهای مشترك را داده كه صنعت خودرو نیز از جمله این فعالیتهاست. دولت فرانسه اعلام كرده كه مشكلی برای ادامه فعالیت ما در ایران به وجود نمی‌آید.

كارگر با تاكید بر این‌كه ورود خودروهای لوكس رنو به ایران نیز تحت‌ تاثیر تحریم‌ها قرار نخواهد گرفت، اظهار كرد: اقدامات مربوط به واردات خودرو‌های لوكس در همین شرایط تحریم انجام شد. چهار تا پنج ماه است كه در وضعیت تحریم‌های جدید این خودروها را عرضه كرده‌ایم.

وی گفت: واردات خودروهای لوكس را نه قطع كرده و نه در همین حد نگاه خواهیم داشت، بلكه واردات آنها گسترش می‌یابد.

او خاطرنشان كرد: رنو یك شركت بین‌المللی بوده و تنها یك شركت فرانسوی محسوب نمی‌شود. در حال حاضر رنو در كشورهای مختلفی همچون برزیل، مكزیك، كره، هند و مراكش فعالیت‌های زیادی دارد. در مجموع می‌توانم بگویم كه مسائل سیاسی از سیستم اقتصادی یك كشور جداست. در سیستم اقتصادی رنو، یكسری كشورها مهم هستند و اولویت دارند. درواقع رنو به دنبال آن نیست كه بیاید به سرعت یكسری خودرو را فروخته و برود، بلكه به دنبال حضور بلند مدت و اساسی در ایران است.

وی تصریح كرد: البته ممكن است مشكلات از ناحیه تحریم حتی در آینده نیز بیشتر شود، اما تمام آنها در نهایت حل خواهد شد. ممكن است یكسری مشكلات نیز لازم باشد كه با همكاری شركای ایرانی و حتی بانك مركزی و دولت ایران حل شود، اما در نهایت موضوع نگران كننده‌ای وجود ندارد.

مدیرعامل رنوپارس خاطرنشان كرد: در سه سال آینده، خودروهای كیفی و با ایمنی بالا را در بهترین شرایط به مشتریان ایرانی عرضه خواهیم كرد. اینها همان اقدامات اساسی است كه آینده را می‌سازد.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
رنوپارس
نظر بینندگان
!
!
!