جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۳۲ | ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
نجات جنرال‌موتورز از ورشکستگی
۱۶:۳۲ | ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
اجاره خودرو

نجات جنرال‌موتورز از ورشکستگی

پرشین خودرو: توافق اتحادیه کارگری جنرال‌موتورز با مقامات این کشور بر سر پرداخت حقوق راه را برای دریافت کمک ۵۰۰ میلیون دلاری دولت کره جنوبی به این شرکت در آستانه ورشکستگی فراهم کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از رویترز، اتحادیه کارگری و مقامات شرکت جنرال موتورز کره جنوبی توانستند بر سر موضوع پرداخت حقوق توافق کنند و این مسئله زمینه را برای ارائه کمک 500 میلیون دلاری دولت کره به این شرکت برای پرداخت بدهی‌ها و حقوق کارکنان فراهم می‌کند.

البته فروش پایین و نرخ پایین خط تولید این شرکت ابهامات را نسبت به موفقیت این طرح و تداوم فعالیت این شرکت در بلندمدت فراهم کرده است.

پیشتر جنرال موتورز از برنامه خود برای اعلام ورشکستگی خبر داده بود که توافق امروز و کمک مالی دولت کره می‌تواند این شرکت را به صورت موقت از ورشکستگی نجات دهد.

این اقدام می‌تواند شرایط مشابهی را برای دیگر خودروسازان کره‌ای و افزایش فشار اتحادیه‌های کارگری بر آنها فراهم کند، این درحالی است که هم‌اکنون صنعت خودروسازی کره با مشکل افزایش هزینه کارگران و کاهش تقاضا در بازار آمریکا و دیگر بازارهای بین‌المللی روبرو است.

کاهر کاظم، مدیر اجرایی جنرال موتورز، طی بیانیه‌ای اعلام کرد: توافق انجام‌شده این شرکت را مجدداً به یک خودروساز رقابت‌پذیر تبدیل می‌کند. این شرکت پیشتر در ماه فوریه و پس از اعلام برنامه خود برای بستن یکی از 4 کارخانه فعال و اخراج 2600 کارگر دولت کره را شوکه کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!