شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۶:۲۱ | ۱۳۹۷/۰۲/۰۴
پیشگیری از تصادفات رانندگی اولویت کاری صندوق خسارات است
۱۶:۲۱ | ۱۳۹۷/۰۲/۰۴
اجاره خودرو
مدیرعامل صندوق خسارات بدنی مطرح کرد:

پیشگیری از تصادفات رانندگی اولویت کاری صندوق خسارات است

پرشین خودرو: مدیرعامل صندوق خسارات بدنی رویکرد امسال این صندوق را پیشگیری از حوادث رانندگی دانست و تاکید کرد: باید با فرهنگ سازی به کاهش تصادفات و تبع آن تلفات حوادث رانندگی کمک کنیم.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازروابط عمومی صندوق تامین خسارت بدنی کشور، علی جباری در دیدار مدیر و کارکنان روابط عمومی این نهاد گفت: امسال رویکرد اصلی صندوق ، رویکرد فرهنگی است ، باید با فرهنگ سازی به کاهش تصادفات و تبع آن تلفات حوادث رانندگی کمک کنیم.
مدیرعامل صندوق تامین خسارت بدنی کشور در ادامه افزود: بحمداله سال گذشته کمیته کاهش تلفات جاده ای و گسترش فرهنگ بیمه در صندوق راه اندازی شد، که این کمیته مسئولیت تببین و اجرای تبصره 5 ماده 24 قانون بیمه شخص ثالث را برعهده دارد. امیدواریم در سال 97 بصورت مستمر و کاربردی این کمیته فعال و پویا پیش برود.
جباری در توضیح تبصره 5 گفت: در قانون شخص ثالث آمده : صندوق می تواند با تصویب مجمع عمومی ، حداکثر تا دودرصد(۲%) از منابع مالی خود را جهت تعمیم امر بیمه، گسترش فرهنگ بیمه، ترغیب رانندگان فاقد بیمه نامه شخص ثالث به اخذ بیمه نامه و پیشگیری از زیانهای ناشی از حوادث رانندگی از طریق عقد قرارداد با وزارتخانه ها و دستگاههای اجرائی ذی ربط از قبیل سازمان صدا و سیما، وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان اختصاص دهد.
وی ادامه داد : دستگاه های نامبرده در این تبصره کاملا مشخص می کنند جامعه هدف فرهنگ سازی از نظر قانونگدار در گام اول دانش آموزان ، دانشجویان ، جوانان و در گام بعد عموم جامعه با همکاری اصحاب رسانه اعم از صدا و سیما و رسانه های الکترونیک و چاپی هستند.
در این دیدار ، کامران ناقوسی مدیر روپیشابط عمومی صندوق نیز گفت: همانگونه که قانون به روشنی مشخص کرده است تدابیر و پیشنهادات لازم در جهت اجرای این تبصره در کارگروه تبیین و تدوین شد و با محوریت" پیشگیری از زیان اقتصادی و اجتماعی حوادث رانندگی" برای سال 97 آماده اجرا است.
ناقوسی از تشکیل کمیته مشورتی رسانه ها خبرداده و اظهار داشت : بزودی به منظور بهره مندی از نظریات و مشاوره اصحاب رسانه در خصوص فرهنگ سازی ، کمیته مشورتی رسانه تشکیل خواهد شد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!