جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۰:۴۲ | ۱۳۹۷/۰۲/۰۴
نخستین کارخانه طراحی و تولید قالب های ریخته گری تحت فشار افتتاح شد
۲۰:۴۲ | ۱۳۹۷/۰۲/۰۴
اجاره خودرو
با فرمان ریاست جمهوری و حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

نخستین کارخانه طراحی و تولید قالب های ریخته گری تحت فشار افتتاح شد

پرشین خودرو: نخستین کارخانه طراحی و تولید قالب های دایکاست و ریژه با فرمان ریاست محترم جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس، توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت و با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به بهره برداری رسید.

به گزارش پرشین خودرو، با راه اندازی این کارخانه در سال حمایت از کالای ایرانی، خودروسازان کشور از واردات قالب های قطعات موتوری از جمله سرسیلندر، بلوك سیلندر، پوسته كلاچ و كپه یاتاقان بی نیاز شده و به این ترتیب با تامین از منابع داخلی به خودکفایی دست می یابند.

با بهره برداری از این واحد تولیدی که با حمایت گروه صنعتی ایران خودرو انجام شد، از خروج سالانه 30 تا 35 میلیون یورو از كشور جلوگیری می شود. برای راه اندازی این واحد مدرن حدود 800 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده كه با بهره برداری از آن 80 نفر به صورت مستقیم و 200 نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به كار شدند. این کارخانه با نصب به روزترین تجهیزات راه اندازی شده و محصولات خود را با استانداردهای روز دنیا تولید و عرضه می کند.

نصب و راه اندازی تجهیزات دیگر برای طراحی و تولید قالب های دایکاست و ریژه محصولات جدید ایران خودرو از جمله پژو 2008 و 301 در دستور کار شرکت آهنگری ایران قرار دارد که با این اقدام در آینده ای نزدیک، گام دیگری در مسیر داخلی سازی محصولات جدید و کاهش ارزبری تولید محصولات مشترک برداشته خواهد شد.

گفتنی است در آیین بهره برداری از این پروژه، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، مدیرعامل ساپکو و جمعی از مقامات و مسئولان استانی نیز حضور داشتند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با هیات همراه، پس از آیین افتتاح، از خطوط تولید این کارخانه بازدید کرد.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!