چهارشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۵۳ | ۱۳۹۰/۱۱/۱۵
بی‌توجهی به جلو در صدر علل تصادفات
۱۵:۵۳ | ۱۳۹۰/۱۱/۱۵
اجاره خودرو

بی‌توجهی به جلو در صدر علل تصادفات

پرشین خودرو: رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راه کشور گفت: در 24 ساعت گذشته 34 درصد از تصادفات جاده ای منجر به واژگونی وسائل نقلیه شده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، سرهنگ مجتبی حسنی به مهمترین علل تصادفات جاده ای 24 ساعت گذشته اشاره کرد و گفت: در این مدت بی توجهی به جلو با 29.4 درصد همچنان در صدر علل اصلی حوادث رانندگی است.

وی افزود: همچنین تخطی از سرعت مطمئن و مجاز با 26.5 درصد، انحراف به چپ خودروها با 11.8 درصد، رعایت نکردن حق تقدم عبور و مرور با 10.3 درصد و خستگی و خواب آلودگی رانندگان با 5.9 درصد در جایگاه های بعدی عوامل اصلی حوادث رانندگی را شامل می شوند.

وی افزود: علت 16.1 درصد از تصادفات جاده ای نیز سایر عوامل رانندگی گزارش شده است.

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راه کشور گفت: همچنین در 24 ساعت گذشته 9 درصد از تصادفات جاده ای (برون شهری) نیز برخورد وسائل نقلیه با عابران پیاده گزارش شده است.

سرهنگ حسنی همچنین به رانندگان توصیه کرد: هنگام تردد در محورهای کوهستانی و برف گیر خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی از جمله لاستیک یخ شکن و یا زنجیر چرخ و سوخت به مقدار کافی مجهز کنند و غذای فاسد نشدنی به همراه داشته باشند و قبل از سفر نیز از طریق شماره تلفن 88255555 از وضع جاده ها به صورت شبانه روز اطلاع کسب کنند.

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
علل تصادفات
نظر بینندگان
!
!
!