شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۱:۲۹ | ۱۳۹۷/۰۲/۱۱
نمایشگاه کتاب امسال پارکینگ ندارد
۱۱:۲۹ | ۱۳۹۷/۰۲/۱۱
اجاره خودرو

نمایشگاه کتاب امسال پارکینگ ندارد

پرشین خودروب: براساس اعلام معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، نمایشگاه کتاب امسال پارکینگ برای خودروهای شخصی ندارد و شهروندان تنها باید با وسایل حمل و نقل عمومی خود را به مصلی برسانند.

به گزارش پرشین خودرو، محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب پس از دو سال با تصمیم مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از 12 اردیبهشت ماه در مصلی تهران برگزار می‌شود، اظهار کرد: به طور معمول برگزاری نمایشگاه باعث قفل شدن و ترافیک در بسیاری از مناطق تهران می‌شود، اما برگزاری این نمایشگاه آزمایش بزرگی برای ترافیک شهر تهران است که امسال سعی کردیم مدل جدیدی از رویکردهای خودمان نسبت به حل ترافیک را به آزمایش بگذاریم.

وی با اشاره به اینکه تمام پارکینگ‌های اطراف نمایشگاه به ترمینال تاکسی و اتوبوس اختصاص یافته است، گفت: امکان پارک حتی یک خودروی شخصی نیز در پارکینگ های مصلی و اطراف نمایشگاه وجود ندارد و در صورت پارک دوبل و یا پارک غیر مجاز، خودرو متخلف به سرعت با جرثقیل حمل خواهد شد. بنابراین از شهروندان دعوت می کنیم برای سهولت در دسترسی به نمایشگاه از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه استفاده از خودروی شخصی برای مراجعه کنندگان به نمایشگاه کتاب باعث باعث مشقت مراجعه کنندگان خواهد شد، خاطرنشان کرد: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده؛ حمل و نقل عمومی برای تسهیل تردد مراجعه کنندگان تقویت شده است و افراد می‌توانند از خطوط یک و سه مترو برای مراجعه به نمایشگاه استفاده کنند، به همین منظور سرفاصله حرکت قطارها در مدت برگزاری نمایشگاه در این خطوط متناسب با نیاز مخاطبان کاهش می یابد.

وی افزود: در حوزه اتوبوسرانی نیز ۳۵۰ اتوبوس به مسیرهای منتهی به نمایشگاه اضافه شده است، همچنین اتوبوس‌های ویژه ای از میدان های مهم شهر مانند صنعت و آزادی مسافران را به مقصد نمایشگاه منتقل خواهند کرد.

پورسیدآقایی ادامه داد: ۲۵۰ تاکسی اختصاصی نیز در میادین اصلی شهر در خط مستقیم نمایشگاه فعال خواهند بود و ۲۰۰ تاکسی تلفنی نیز در پارکینگ نمایشگاه برای استفاده مراجعه‌کنندگان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: با همکاری صورت گرفته با شرکت های حمل و نقل دارای مجوز، پیک موتوری در داخل نمایشگاه مستقر شده تا افراد بار خود را از این طریق به مقصد منتقل کنند.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: از هموطنانی که از شهرهای دیگر برای بازدید از نمایشگاه کتاب به تهران می‌آیند نیز می‌خواهیم تا از آوردن خودروی شخصی جلوگیری کنند. به همین منظور نقاطی در مرقد مطهر امام خمینی (ره) در نظر گرفته شده است که پذیرای مراجعه کنندگان خواهد بود و افراد با استفاده از خط یک مترو می توانند به محل نمایشگاه مراجعه کنند.

وی با تأکید بر اینکه امکان پارک هیچ خودرویی در پارکینگ‌های مصلای تهران و اطراف وجود ندارد، گفت: تنها راه آمدن به نمایشگاه وسایل حمل و نقل عمومی بوده و شهرداری تهران تمام تلاش خود را برای تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی به کار بسته است.
 

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!