سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
اضطراب عامل افزایش خطر زوال عقلی
۰۵:۴۸ | ۱۳۹۷/۰۲/۱۲
iran zamin2

اضطراب عامل افزایش خطر زوال عقلی

پرشین خودرو: بررسی گروهی از محققان انگلیسی نشان می‌دهد اضطراب در دوران میانسالی می‌تواند منجر به زوال عقلی در سال‌های بعدی زندگی شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از میزان، بررسی‌ها حاکی از آن است که اضطراب خفیف و شدید در دوران میانسالی می‌تواند باعث شود فرد در سال‌های بعدی زندگی به زوال عقلی مبتلا شود.

محققان انگلیسی اظهار کردند: در بسیاری از مطالعات ارتباط بین مشکلات سلامت روان و زوال عقلی مورد تاکید قرار گرفته است. به عنوان مثال در یک بررسی آمده است افسردگی خطر ابتلا به آلزایمر را تقریبا دو برابر افزایش می‌دهد.

اضطراب اغلب با افسردگی همراه است و علائم افسردگی پیش از تشخیص زوال عقلی در بیماران مبتلا به آن مشاهده می‌شود.

هرچند به گفته محققان تاکنون این موضوع که افسردگی و اضطراب اولین علائمی هستند که پیش از پیشرفت کامل زوال عقلی ظاهر می‌شوند یا آیا افسردگی و اضطراب فاکتور‌های خطرزای مستقل هستند، به خوبی مورد بررسی قرار نگرفته است.

محققان انگلیسی برای روشن شدن این موضوع به بررسی ۳۵۰۰ تحقیق پرداختند که در آن‌ها ارتباط بین افسردگی و اضطراب در دوران میانسالی با خطر ابتلا به زوال عقلی مورد مطالعه قرار گرفته بود.

محققان در بررسی روی جزئیات این تحقیقات دریافتند بین اضطراب در دوران میانسالی و ابتلا به زوال عقلی در سال‌های بعدی زندگی ارتباط وجود دارد.

نظر بینندگان
!
!
!