چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۱۵:۵۶ | ۱۳۹۷/۰۲/۱۲
نظام تجاری آزاد، میان ایران و عراق برقرار می شود
۱۵:۵۶ | ۱۳۹۷/۰۲/۱۲
اجاره خودرو
وزیر صنعت:

نظام تجاری آزاد، میان ایران و عراق برقرار می شود

پرشین خودرو: وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد درصدد ایجاد نظام آزاد تجاری بین دو طرف هستیم و این امر می تواند همزمان سرمایه گذاری داخلی را در دو کشور تقویت کند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایرنا، محمد شریعتمداری با بیان این مطلب در همایش فرصت های اقتصادی ایران و اقلیم کردستان عراق در شهر اربیل با تاکید بر ارتباطات در سطوح بالای سیاسی میان دو طرف بر ضرورت ارتقای روابط همه جانبه اقتصادی تاکید کرد.

وی ابراز امیدواری کرد این همایش فرصتی برای شناخت دقیق فرصت های اقتصادی بین ایران و اقلیم کردستان عراق باشد.

شریعتمداری، همچنین ثبات مقررات در حوزه های مختلف سرمایه گذاری داخلی و خارجی و امور بانکی را لازمه توسعه روابط اقتصادی دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی ارائه تعهدات لازم برای ثبات در این عرصه ها را دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در مذاکرات با نخست وزیر اقلیم کردستان عراق بر سر تشکیل کمیته مشترک از اقلیم و جمهوری اسلامی متشکل از فعالین اقتصادی دو طرف در راستای بررسی و چاره جویی و حل مشکلات بر سر راه توسعه روابط اقتصادی به توافق رسیدیم.

شریعتمداری با اشاره به حمایت ایران از مردم عراق در مبارزه با تروریسم گفت: ایران در دوران پساداعش نیز با تمام توان در کنار مردم عراق باقی خواهد ماند. همایش فرصت های اقتصادی ایران و اقلیم کردستان عراق صبح امروز چهارشنبه در اربیل به مدت دو روز آغاز بکار کرد.

نظر بینندگان
!
!
!