سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
فوبیا ترس از سوراخ چبست؟
۰۳:۱۵ | ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
اجاره خودرو

فوبیا ترس از سوراخ چبست؟

پرشین خودرو: از میان ترس‌های غیر منطقی و فوبی‌ها، ترس از سوراخ یا تریپوفوبی نسبتا شایع است و گرچه علت بروز آن هنوز مشخص نیست اما به اثبات رسیده عکس‌العمل غیر طبیعی مغز باعث بروز این حس می‌شود.

به گزارش پرشین خودرو، افرادی که مبتلا به این نوع از فوبی هستند با دیدن هر نوع سوراخ، از منافذ داخل یک سنگ گرفته تا لانه مورچه یا حتی خلل و فرج‌های روی شکلات دچار علایم جسمی نظیر خارش یا سیخ شدن موهای بدن یا علایم روانی مثل تهوع و به شماره افتادن نفس می‌شوند.

به گفته محققان دانشگاه اسکس و طبق مقاله‌ای که در مجله The Conversation. منتشر شده است این نوع فوبی با سایر فوبی‌ها متفاوت است.

در سایر انواع فوبی معمولا فرد از چیزی حس ترس می‌کند که واقعیت دارد مثل ترس از ارتفاع یا عنکبوت اما در مورد ترس از سوراخ هیچ نوع تهدیدی واقعا وجود ندارد و تصاویری که باعث بروز این ترس می‌شوند بسیار متعدد بوده و معمولا در بیماران حس یکسانی ایجاد نمی‌کنند.

به نظر می‌رسد کلید درمان این مسئله در مغز انسان است. دیدن تصاویر اینچنینی برای برخی افراد کاملا نرمال است اما در برخی افراد ایجاد نوعی سردرگمی بینایی می‌کند و پیامی که به مغز مخابره می‌شود باعث می‌شود فرد نسبت به تصویر حس ناخوشایندی همچون تماشای حیوانات خونخوار را پیدا کند.

دانشمندان در حال حاضر در پی یافتن این موضوع هستند که چرا برخی افراد با دیدن تصاویر اینچنینی سردرگمی بینایی دارند و باقی خیر!

برچسب ها:
فوبیاسوراخ
نظر بینندگان
!
!
!