چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
پرشین خودرو
اتصال سکوی ایستگاه مترو به سکوی ایستگاه راه‌آهن تهران
۱۴:۴۶ | ۱۳۹۷/۰۲/۱۵
iran zamin2

اتصال سکوی ایستگاه مترو به سکوی ایستگاه راه‌آهن تهران

پرشین خودرو: مدیرکل راه‌آهن تهران، از انجام مراحل نهایی اتصال راه‌آهن تهران به مترو خبر داد و گفت: امسال مسافران می‌توانند به صورت مستقیم از سکوهای ایستگاه تهران به خطوط مترو دسترسی داشته باشند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از صداوسیما، رضا شاکری گفت: در طبقه منفی ۲ ایستگاه راه آهن تهران همه سکوهای مسافری با مترو متصل خواهند شد.

وی افزود: گالری سمت سکوها را پیمانکار راه‌آهن انجام می دهد و خطوط مترو را نیز شرکت مترو احداث می کند. اکنون فعالیت هر دو کارگاه به ساختمان اصلی ایستگاه رسیده است.

شاکری با بیان اینکه راه دسترسی در بخشی از سکوها احداث و دو گالری در بخش‌های شرقی و غربی ایستگاه ایجاد شده است، گفت: با افتتاح این طرح مسافران به صورت مستقیم از قطار به مترو سوار خواهند شد.

وی افزود: امسال باید طبقه منفی دو ایستگاه تهران آماده سازی شود که این دو بخش به یکدیگر متصل شوند.

به گفته شاکری عملیات اتصال در ایستگاه‌های جوانمرد قصاب و شهرری نیز در حال انجام است و با انجام این طرح سه ایستگاه تهران، جوانمرد قصاب و شهرری به ایستگاه‌های تبادلی میان مترو و راه‌آهن تبدیل خواهند شد.

مدیرکل راه‌آهن تهران همچنین درباره طرح جامع ایستگاه تهران گفت: طرح جامع که مشاور در حال تهیه آن است، هنوز نهایی نشده؛ اما خروجی‌های آن در حال انتشار است و امسال این طرح به تصویب می‌رسد. بر اساس این طرح برنامه‌های توسعه پیش گرفته خواهد شد.

شاکری به طرح‌های توسعه راه‌آهن تهران در سال ۹۷ اشاره کرد و گفت: افزایش ظرفیت ایستگاه و احداث پارکینگ‌های چند منظوره برای پارک و تعمیرات قطارها از جمله این طرح‌ها هستند.

به گفته وی با استفاده از این پارکینگ‌ها می‌توان پذیرای تعداد بیشتری قطار در تهران بود و در هنگام توقف به تجهیز این قطارها پرداخت.

شاکری گسترش قطارهای حومه‌ای را از دیگر طرح‌های توسعه راه‌آهن تهران در سال ۹۷ برشمرد و گفت: قطارهای حومه‌ای که بحث جدیدی است و بر روی آن تاکید فراوانی هم هست. این قطارها نیاز به خطوط و پارکینگ‌های خاص خود دارد که برای احداث آن‌ها در تهران برنامه ریزی کردیم.

مدیر کل راه آهن تهران ادامه داد: طرح های زیادی برای اجرا وجود دارد، اما هنوز اعتبارات راه آهن تهران در سال ۹۷ تصویب نشده است.

نظر بینندگان
!
!
!