چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
روش جدید درمان چاقی
۱۹:۱۱ | ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
اجاره خودرو

روش جدید درمان چاقی

پرشین خودرو:نشریه دیلی تلگراف روز شنبه گزارش داد: دانشمندان انگلیسی درمان جدیدی را برای مقابله با چاقی کشف کرده‌اند که می‌تواند ظرف چهار هفته وزن فرد را شش کیلو کاهش دهد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازمیزان، این روش درمانی که هنوز مراحل پایانی آزمایشگاهی را سپری می‌کند و به بازار ارائه نشده، توسط دانشمندان دانشگاه امپریال کالج انگلیس کشف شده و سبب می‌شود اشتهای بیمار به غذا ۳۰ درصد کاهش یابد.

تحقیقات اولیه نشان می‌دهد، استفاده از داروی مرتبط که از طریق آمپول به بدن بیمار تزریق می‌شود همچنین سبب شده وابستگی به دارو‌های دیابت نیز کاهش یابد.

پژوهشگران تأثیر این دارو را مشابه جراحی بای پاس معده و موفقیتی بزرگ در روش‌های درمان چاقی خوانده‌اند.

پروفسور استیو بلوم سرپرست این تحقیقات که ابراز امیدواری کرده ظرف پنج سال آینده نسخه نهایی این دارو به بازار عرضه شود افزوده در این روش بیمار احساس گرسنگی کمتری کرده و به‌تدریج وزن خود را از دست می‌دهد بر پایه روش درمانی پیشنهادی وی، بیمار بایستی ماهی یک بار این دارو را تزریق کند.

بلوم گفت: چاقی مفرط بار زیادی را بر روی جامعه گذاشته است. اکثر انگلیسی‌ها از چاقی رنج می‌برند و این مساله خطر ابتلا به سرطان را نیز بیشتر کرده است. همچنین افراد چاق از ابتلا به بیماری‌های قلبی رنج می‌برند و اگر دچار آرتروز نیز باشند، وضعیت بدتری دارند.

به گفته دانشمند انگلیسی، یکی از مزایای درمان جدید بی نیازی به عمل جراحی و نبود مشکلات ناشی پس از آن است.

وی درباره تأثیر این دارو گفت که نتایج تحقیقات قرار است به زودی در نشریات پزشکی منتشر شود.

دیلی تلگراف در ادامه گزارش خود آورده که این روش درمانی تاکنون روی ۲۰ بیمار آزمایش‌شده و نشان داده افراد پس از ۲۸ روز معادل ۶ الی ۷ کیلو وزن کم کرده‌اند.

بر اساس آمار‌ها بیش از ۵۸ درصد زنان و ۶۸ درصد مردان در انگلیس از چاقی رنج می‌برند.

نظر بینندگان
!
!
!