یكشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
تولید سالانه ۱۱ میلیون باطری خودرو در کشور
۱۶:۳۷ | ۱۳۹۷/۰۲/۱۵
اجاره خودرو
رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باطری:

تولید سالانه ۱۱ میلیون باطری خودرو در کشور

پرشین خودرو: رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باطری گفت: سالیانه حدود ۱۰ الی ۱۱ میلیون باطری در کشور تولید می‌شود که این میزان معادل ۷۰ الی ۸۰ درصد از نیاز داخل است.

به گزارش پرشین خودرو به نقل ازمیزان، باطری خودرو از جمله محصولاتی است که اغلب بازار آن در دست بنگاه‌های تولیدی بوده و برند‌های خارجی کمتر در آن مشاهده می‌شود.

بر اساس آمار منتشره سالانه به حدود ۱۲ میلیون باطری خودرو در کشور نیاز است که در صورت غافل شدن، بازار بزرگی را از دست خواهیم داد.

این در شرایطی است که تعرفه واردات این محصول حدود ۷۰ درصد اعلام شده که میزان توجیه اقتصادی واردات را کاهش می‌دهد.

تقی علی اکبری رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باطری  در خصوص صنف سازندگان و فروشندگان باطری خودروگفت: با تلاش‌های صورت گرفته صنف باطری سازان شرایط مناسبی دارد تا جایی که در حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد از نیاز داخل به باطری از طریق تولید داخل تامین می‌شود.

وی با رضایت بخش خواندن شرایط اقتصادی برای این صنف عنوان کرد: میزان تولید سالیانه ۱۰ الی ۱۱ میلیون است که در تلاشیم این میزان را نیز افزایش و در نهایت صادرات را در برنامه‌های خود قرار دهیم.

علی اکبری با تاکید بر به روز آوری تجهیزات بنگاه‌های تولیدی در سال گذشته، تصریح کرد: در کنار تجهیزات به روز استفاده از تکنسین‌های با تجربه سبب بهبود روند کاری این صنف شده که فعالان این حوزه تمام آموزش و مهارت خود را در داخل کشور فرا گرفته و به عنوان سرمایه برای این صنعت به حساب می‌آیند.

به گزارش خبرگزاری میزان، در حال حاضر ۱۱ کارخانه دولتی و خصوصی در حال تولید باطری خودرو در کشور هستند.

نظر بینندگان
!
!
!