سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
اضطراب، مو‌‌ها را سفید می‌کند
۲۰:۱۲ | ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
اجاره خودرو

اضطراب، مو‌‌ها را سفید می‌کند

پرشین خودرو: محققان متوجه شده اند استرس و اضطراب به سفیدشدن مو و همینطور ایجاد بیماری پیسی منجر می شود.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از مهر، محققان متوجه شده اند استرس و اضطراب به سفیدشدن مو و همینطور ایجاد بیماری پیسی منجر می شود.

تحقیقات جدید نشان می دهد استرس واقعا باعث سفید شدن موهای انسان می شود.

محققان دانشگاه آلاباما و بیرمنگام متوجه رابطه ای عجیبی میان ژن های کنترل کننده رنگ مو و ژن هایی شدند که به بدن انسان هشدار می دهد تا با عفونت مقابله کند.

آنها متوجه شده اند اضطراب (مانند هنگامیکه به یک بیماری جدی مبتلا می شود) تاثیری دوگانه در بدن انسان دارد. علاوه برآنکه سبب می شود سیستم ایمنی بدن انسان عکس العملی دفاعی از خود نشان دهد، به تغییراتی در فولیکول سلول های مو منجر می شود که رنگ تولید می کنند.

این روند به نقره ای یا خاکستری شدن مو منجر می شود. جالب آنکه چنین روندی علاوه بر تغییر رنگ مو، به تغییراتی در رنگ پوست و حتی ابتلا به بیماری پیسی(Vitiligo)می شود.

به هرحال این تحقیق که روی موش ها انجام شده، نشان می دهد سلول های بدن انسان در مقابل حمله، سیگنال های شیمیایی تولید می کند. این سیگنال ها سبب می شوند ساختار سلول ها دچار تغییراتی شود و وضعیت دفاعی بگیرد. یکی از عوارض جانبی این سیستم دفاعی آن است که سلول های تولید کننده رنگ موی انسان را خاموش می کند.

ویلیام پاون یکی از محققان شرکت کننده در پژوهش می گوید: این کشف جدید به ما کمک می کند بیماری های مربوط به رنگدانه پوستی را بهتر درک کنیم.

برچسب ها:
مو‌اضطراب
نظر بینندگان
!
!
!