جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۳:۳۰ | ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
ترامپ نظر نهایی خود درباره برجام را اعلام می‌کند
۲۳:۳۰ | ۱۳۹۷/۰۲/۱۷
اجاره خودرو
/گزارش خبری/ساعت 22:30 به وقت تهران؛

ترامپ نظر نهایی خود درباره برجام را اعلام می‌کند

پرشین خودرو: رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که فردا ساعت ۱۴ به وقت واشنگتن (۲۲:۳۰ به وقت تهران) نظر نهایی خود درباره توافق هسته‌ای با تهران را اعلام خواهد کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا در توئیتر خود نوشت که روز سه‌شنبه در ساعت ۲۲:۳۰ (۱۴:۰۰ به وقت واشنگتن) از کاخ سفید تصمیم خود را درباره توافق هسته‌ای ایران اعلام خواهد کرد.

ترامپ در حالی این توئیت را منتشر کرد که ساعاتی قبل نیز در توئیت دیگری نوشته بود، ایالات متحده به دیپلماسی سایه غیرقانونی جان کری درباره توافق بد ایران نیازی ندارد.

به اعتقاد رییس‌جمهوری آمریکا، در وهله اول کری فردی بوده که این «مشکل» را ایجاد کرده است.

ترامپ در حالی این خبر را اعلام کرده است که تا ١٢ مه (٢٢ اردیبهشت) هنوز چهار روز باقی است و این موضع‌گیری زودهنگام در قبال برجام از جانب دولت واشنگتن در سال‌های اخیر بیسابقه بوده است.

بر اساس آنچه مصوب شده، آمریکا باید تا پایان هفته جاری برای چندمین بار از زمان اجرای برجام، تعلیق تحریم‌های یک‌جانبه‌اش علیه ایران را تمدید کند.

ترامپ سه ماه پیش ضمن تکرار موضع خود مبنی بر «بد بودن» توافق هسته‌ای، اعلام کرد که اگر این توافق اصلاح نشود، از آن خارج خواهد شد.

سایر طرف‌های مذاکره‌کننده در برجام با این تصمیم ترامپ مخالفند و ایران نیز این توافق را غیرقابل‌بازنگری می‌داند.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در آخرین اظهارات خود گفته است: با خروج آمریکا از برجام، تصمیمات غیرقابل تصوری می‌گیریم.

نظر بینندگان
!
!
!