سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
وزارت صنعت، متولی شرکت های امداد خودرویی سراسر کشور شد
۱۰:۱۹ | ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
اجاره خودرو
با اصلاح آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو؛

وزارت صنعت، متولی شرکت های امداد خودرویی سراسر کشور شد

پرشین خودرو: به موجب اصلاحیه آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو، ضوابط تاسیس و صدور، تمدید، تعلیق و لغو پروانه فعالیت شرکت‌های ارایه دهنده خدمات سیار و امداد حمل خودرو در سطح کشور بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت گذاشته شد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، در جلسه هفته گذشته هیات وزیران؛ آیین نامه اجرایی حمایت از مصرف کنندگان خودرو اصلاح شد.

دولت اصلاحیه آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو را با توجه به ضرورت یکسان‌سازی ضوابط و مقررات ناظر بر فعالیت اشخاص حقیقی و حقوقی در زمینه خدمات سیار و امداد حمل خودرو و همچنین ضرورت تدوین ضوابط و استانداردهای فنی این خدمات اتخاذ کرد.

به موجب این تصمیم هیات دولت، هر گونه مسئولیت تدوین و ابلاغ استانداردها و دستورالعمل های فنی و چگونگی ارایه خدمات سیار و امداد حمل خودرو و نیز ضوابط تاسیس و صدور، تمدید، تعلیق و لغو پروانه فعالیت شرکت‌های ارایه دهنده خدمات یادشده در سطح کشور برای عرضه کننده و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی متقاضی، برعهده وزارت صنعت، معدن و تجارت گذاشته می شود.

بر اساس اصلاحیه جدید آیین نامه حمایت از مصرف کنندگان خودرو، آن دسته از اشخاص حقیقی و حقوقی که قبل از ابلاغ این مصوبه، پروانه فعالیت از مراجع ذی‌ربط اخذ کرده‌اند، مکلفند ضمن تطبیق وضعیت خود با استانداردها و دستورالعمل های فنی ابلاغی وزارت صنعت، معدن و تجارت، نسبت به تمدید پروانه فعالیت اقدام کنند.

نظر بینندگان
!
!
!