پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
پرشین خودرو
رونمایی از پورشه 919 هیبرید Evo+تصویر
۰۷:۱۴ | ۱۳۹۷/۰۲/۲۰
اجاره خودرو

رونمایی از پورشه 919 هیبرید Evo+تصویر

پرشین خودرو: خودروی مسابقه‌ای 919 هیبرید Evo و 956C کلاسیک در پیست نوربرگ‌رینگ به نمایش گذاشته شدند.. تیم پورشه خود را برای شرکت در مسابقات استقامت لمانز ۲۴ ساعته آماده می‌کند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل اززومیت، خودروهای مسابقه‌ای پورشه 919 هیبرید (Hybrid Evo) خود را برای تمرینات پیش از مسابقات ۲۴ ساعته لمانز در پیست نوربرگ‌رینگ آماده می‌کند. در این تمرینات، پورشه از تیمو برنارد و هانس یواخیم استاک در تیم خود بهره می‌برد که از جمله رانندگان موفق و پیروز مسابقات قبلی لمانز به شمار می‌روند. حضور آنها در پیست نوربرگ‌رینگ نوردشلیف پشت فرمان خودروهای پورشه، صحنه‌های شگفت‌انگیزی رقم می‌زند.
 


اما خبرهای بدی نیز برای کسانی که انتظار دارند خودروی پورشه 919 هیبرید Evo، رکورد زمان کلی پیست نوربرگ‌رینگ را بشکند؛ وجود دارد. در حقیقت قرار نیست اتفاقی که پورشه 919 در پیست اسپا-فرانکوشامپ بلژیک رقم زد، باز هم در پیست نوربرگ‌رینگ تکرار کند. متاسفانه رانندگان پورشه به جای تلاش برای ثبت سریع‌ترین زمان در پیست آلمانی، تنها به دنبال تمرین نمایشی پشت فرمان خودروهای ایمنی هستند.

البته با توجه به ماهیت خطرآفرین و تهدیدزای رکوردزنی در نوربرگ رینگ، تصمیم پورشه قابل درک است؛ اما با این حال، هنوز هم به نظر می‌رسد که تیم خودروساز آلمانی فرصت خوبی را از دست می‌دهد. در حال حاضر رکورد زمانی پیست نوربرگ‌رینگ در اختیار پورشه 956 است و پورشه می‌توانست از این فرصت برای آزمایش سرعت خودروی پورشه 919 هیبرید Evo در رقابت با 956 استفاده کند.
 

پورشه


شاید یکی دیگر از دلایل چنین تصمیمی این باشد که پورشه 919 هیبرید Evo اولین بار است که در یک پیست و انظار عمومی ظاهر می‌شود. رکورد قبلی در پیست اسپا-فرانکوشامپ در شرایطی انجام شد که وضعیت مسیر بسته بود.


خودروی مسابقه‌ای پورشه 919 هیبرید Evo به عنوان آخرین تلاش خودروساز آلمانی در جهت تولید محصولی کامل برای سرعت در پیست محسوب می‌شود. مسابقه استقامت لمانز نقطه شروع تلاش خودروی مسابقه‌ای پورشه 919 هیبرید Evo خواهد بود، اما پورشه تنها به این اکتفا نمی‌کند.

زیر کاپوت خودرو از پیشرانه ۲.۰ لیتری خورجینی چهار سیلندر مجهز به توربوشارژر استفاده می‌شود که با کمک سیستم هیبریدی در مجموع ۷۱۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. همچنین پورشه از سیستم کنترل هیدرولیکی کاهش درگ در محورهای جلو و عقب بهره می‌برد. همچنین پورشه برخی امکانات رفاهی مانند سیستم تهویه مطبوع، شیشه‌ پاک‌کن، سیستم کنترل روشنایی مسابقه، جک پنوماتیکی را از خودروی مسابقه‌ای پورشه 919 هیبرید Evo حذف کرده است، زیرا برای مسابقات استقامتی به آن نیاز ندارد.خودروساز آلمانی وعده داده است که از خودروی پورشه 919 هیبرید Evo برای ثبت رکوردهای تازه استفاده کند و قصد دارد در رویدادهای سال جاری از آن بهره بیش‌تری ببرد. جشنواره سرعت گودوود در ماه جولای، جشنواره برندز هچ پورشه در ماه سپتامبر و پورشه رن‌اسپرت ریونیون در لاگونا سکا که از ۲۶ تا ۲۹ سپتامبر برگزار می‌شود، از جمله رویدادهای به شمار می‌روند که پورشه قصد دارد خودروی مسابقه‌ای هیبریدی خود را مورد آزمایش قرار دهد.

 

 

 

نظر بینندگان
!
!
!