چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
«پارس خودرو» نماینده انحصاری «نیسان» در ایران است
۰۰:۲۹ | ۱۳۹۷/۰۲/۲۰
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

«پارس خودرو» نماینده انحصاری «نیسان» در ایران است

پرشین خودرو: شركت پارس خودرو از سال 1365 كه قرارداد تولید و فروش محصولات نیسان در ایران منعقد شده، به عنوان نماینده انحصاری این شركت در ایران فعالیت داشته است.

به گزارش پرشین خودرو، بر اساس قرارداد فی ما بین نیسان ژاپن و پارس خودرو، تمامی فرآیند تولید، فروش و خدمات پس از فروش محصولات نیسان كه تاكنون بیش از 156 هزار دستگاه خودرو در ایران تولید و فروخته شده را شركت پارس خودرو از گروه خودروسازی سایپا به عهده داشته است. این همكاری مشترك از سال 1365 با تولید نیسان پاترول شروع و در سال 1380 با تولید خودروهای ماكسیما و پیكاپ دوكابین گسترش یافته است.

به گفته مجتبی نظری، معاون ارتباطات گروه خودروسازی سایپا، با وجود اینكه به دلیل تحریم ها در چند سال اخیر همكاری با شركت نیسان متوقف شده ولی خطوط تولید نیسان در شركت پارس خودرو همچنان برقرار و تمامی تجهیزات این خطوط پابرجا است.

نظری همچنین خبر از انجام مذاكرات با شركت نیسان و تولید محصولات جدید در شركت پارس خودرو در صورت انجام توافقات جدید داده است كه در این صورت مدل های مختلف از گروه نیسان توسط شریك قدیمی خود در ایران تولید خواهد شد.

وی در خصوص اینكه بعضی از شركت های وارد كننده، خود را نماینده انحصاری نیسان معرفی كرده اند گفت: این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد، اگرچه بعضی شركت ها برای فروش چند مدل از این برند دركشور فعالیت می كنند ولی این موضوع مبین نماینده انحصاری بودن شركت نیسان در ایران نیست و اظهاراتی از این قبیل كذب می باشد و به لحاظ حقوقی از سوی گروه خودروسازی سایپا پیگیری خواهد شد.

نظری در پایان با اشاره به اینكه سال هاست شركت پارس خودرو از گروه سایپا در زمینه آموزش و ایجاد شبكه خدمات پس از فروش نیسان در كشور فعالیت می كند، گفت: پارس خودرو با ایجاد 117 نمایندگی، تدریس استانداردهای خدماتی نیسان و ایجاد نمایندگی های مجاز مطابق با استانداردهای جهانی در بیش از 30 سال همكاری مشترك، حضور داشته و هیچ گاه این فعالیت با یك شبكه چند نماینده ای در كشور قابل مقایسه نیست لذا شركت های وارد كننده این محصولات باید توجه كنند فروش تعداد كمی از محصولات شركت نیسان در داخل، دلیلی بر ایجاد جایگاه ویژه برای آنان نخواهد بود.

نظر بینندگان
!
!
!