چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷
پرشین خودرو
پرمصرف‌ترین دارو‌ در ایران
۲۰:۱۲ | ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
اجاره خودرو

پرمصرف‌ترین دارو‌ در ایران

پرشین خودرو: مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو، بیشترین مصرف دارویی ایرانی‌ها را، آنتی بیوتیک‌ها و کورتون‌ها عنوان کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از فارس، دکتر اکبر برندگی با عنوان این مطلب که سهم داروی مصرفی هر ایرانی در سال به طور میانگین ۵۰۰ عدد است، گفت: سرانه مصرف دارو در کشور، رقمی بین ۱۹۰ تا ۲۰۰ هزار تومان می‌شود.

دارو

وی با اشاره به این مطلب که مصرف برخی دارو‌ها در کشورمان بیشتر از میانگین جهانی است، افزود: متاسفانه در چند دسته دارویی، بالاترین مصرف را داریم که شامل آنتی بیوتیک ها، کورتون‌ها و دارو‌های تزریقی می‌شود.

برندگی با تاکید بر آسیب پذیری سلامت مردم به دنبال افزایش بی رویه مصرف این داروها، گفت: مصرف آنتی بیوتیک ها، در صدر این دارو‌ها قرار دارد.

مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو، ادامه داد: در دارو‌های تزریقی نیز سرانه مصرف در کشورمان بالاست، بطوریکه شاهد تجویز بیش از اندازه دگزامتازون هستیم.

برندگی با عنوان این مطلب که شیوه تجویز و مصرف در دارو به این شکل نیست که در کشورمان شاهد هستیم، افزود: مصرف دارو‌های مسکن نیز در ایران، خیلی بالاست.

وی در عین حال، به پایین بودن مصرف دارو در برخی بیماری‌ها همچون دیابت اشاره کرد و گفت: متاسفانه در برخی بیماران میزان مصرف دارو، کمتر از نیاز واقعی آنهاست.

مدیرکل دارویی سازمان غذا و دارو، تاکید کرد: همه ما در مصرف نامناسب دارو مقصر هستیم و نمی‌توان این مشکل را متوجه بیماران یا پزشکان دانست.

نظر بینندگان
!
!
!