جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
پرشین خودرو
۲۰:۳۵ | ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
وایمکس ایرانسل به خط پایان رسید
۲۰:۳۵ | ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
اجاره خودرو

وایمکس ایرانسل به خط پایان رسید

پرشین خودرو: شرکت ایرانسل اعلام کرد خدمات وایمکس 31 اردیبهشت قطع می‌شود و مشترکان تنها 8 روز فرصت تعویض مودم‌های خود با مودم TD-LTE را دارند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از باشگاه، شرکت ایرانسل اعلام کرد که خدمات وایمکس خود را از 31 اردیبهشت قطع می‌کند به این ترتیب مشترکانی که دارای مودم‌های وایمکس هستند 8 روز فرصت دارند تا مودم‌های خود را با مودم‌های  TD-LTE  تعویض کنند. مشترکان مودم‌های وایمکس ایرانسل که قبلاً از تکنولوژی نسل دو اینترنت ثابت استفاده می‌کردند می‌توانند مودم خود را با مودم‌ TD-LTE که از نسل‌های 4 و 4.5 اینترنت ثابت پشتیبانی می‌کند، تعویض کنند. ایرانسل می‌گوید که هزینه تعویض مودم رایگان است اما مشترکان باید هزینه بسته‌های اینترنتی را بپردازند. 

در یک روش مشترکان می‌توانند با مراجعه به نشانی shop.irancell.ir  قسمت «مودم»، بخش «تعویض رایگان مودم وایمکس با TD-LTE» و با وارد کردن شناسه وایمکس و نشانی MAC مودمی که در اختیار دارند، مودم وایمکس خود را با مودم TD-LTE عوض کنند. علاوه بر این ایرانسل این امکان را نیز فراهم کرده است که مشترکان برای تعویض مودم خود از خطوط ایرانسلی با شماره 600 و از خطوط غیر ایرانسلی با شماره 09366000000  تماس بگیرند.

مشترکانی که شناسه وایمکس خود را در دسترس ندارند می‌توانند از یکی از سه روش مراجعه به قرارداد خرید، پیام‌های دریافتی مربوط به تمدید بسته اینترنت و یا مراجعه به قبوض دریافتی شناسه وایمکس خود را به دست بیاورند. همچنین نشانی MAC مودم هر دستگاه روی برچسب پشت مودمی که کاربر در اختیار دارد درج شده است.

تعویض و تحویل مودم‌های وایمکس با مودم‌های TD-LTE رایگان بوده و مشترکان متقاضی تعویض این مودم‌ها فقط هزینه بسته اینترنت درنظر گرفته شده را می‌پردازند. مبالغ موجود در حساب‌های وایمکسی که فعال بوده‌اند نیز پس از طی مراحل تعویض به حساب مودم‌های TD-LTE مشترکان بازگردانده خواهد شد.

ایرانسل، بزرگترین اپراتور دیتای کشور، از سال گذشته اقدام به تعویض مودم‌های مشترکان وایمکس با TD-LTE کرده است و خدمات وایمکس را در تاریخ 31 اردیبهشت‌ماه جاری به پایان می‌رساند.

پیش از این، از آغاز ارائه اینترنت ثابت وایمکس 7 شهر تحت پوشش این نسل از اینترنت ایرانسل قرار داشتند، ایرانسل مردادماه 1395  شبکه اینترنت نسل 4 و 4.5 ثابت(TD-LTE) خود را به عنوان نخستین شبکه ارائه دهنده TD-LTE  در کشور به بهره برداری تجاری رساند و تا کنون 146 شهر را تحت پوشش خود قرارداده است. مشترکانی که از این فناوری بهره می‌گیرند می‌توانند در هر یک از شهرها، از آخرین تکنولوژی اینترنت ثابت بهره بگیرند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!